Bakanlık Açıkladı ! Bayramda Tuzak Radar Denetimi Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede bayramda tuzak radar denetiminin yapılıp yapılmayacağına ilişkin konuya açıklık getirildi.

Bakanlık Açıkladı ! Bayramda Tuzak Radar Denetimi Yapılacak Mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bayramda tuzak radar uygulamasının yapılıp yapılmayacağına açıklık getirildi. Açıklamaya göre yaklaşan Kurban Bayramı'nda vatandaşların huzur ve güven içinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla trafik tedbirleri artırıldı.

EK TEDBİRLER UYGULANACAK

Kurban Bayramı trafik denetimleri kapsamında alınacak önlemler ile ilgili 81 il valiliğini de uyaran Bakanlık, valiliklere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzalı "Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Söz konusu genelgede bayram tatili süresince son on yılda bayram tatillerinde kazaların yoğun olduğu güzergahlarda ek tedbirlerin uygulanacağı ifade edildi.

DENETİMLER YOĞUNLAŞTIRILACAK 

Kazaların yoğun olarak meydana geldiği 20 güzergahta önlemler arttırılacak. Ayrıca 10 - 20 kilometrede bir resmi ekip görevlendirilecek. Trafiğin yoğun olduğu 16.00-20.00 saatleri ile özellikle otobüs kazalarının sıklıkla meydana geldiği 02.00-07.00 saatleri arasında trafik denetimleri yoğunlaştırılacak.

TUZAK RADAR OLMAYACAK

Konu ile ilgili olarak genelgede radarla hız denetimleri, hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı yerlerde yapılacak. "Tuzak radar" algısına neden olacak yöntemler ile radar araçları gizlenerek denetim yapılmayacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE