Bakanlık duyurdu: Personel ve kuruluş müdürü açığa alındı

Kayseri'de herkesin içini acıtan görüntülerin yaşanmasına neden olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Kayseri Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi'nde yaşanan skandal olayın ardından kurum müdürü ve personelin açığa alındığı duyuruldu.

GÜNDEM 14.11.2019, 23:40
Bakanlık duyurdu: Personel ve kuruluş müdürü açığa alındı

Kayseri'de engelli bir çocuğa uygulanan şiddet görüntülerinin ortaya çıkması sonrasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklama yaptı. 

BAKANLIK İÇ ACITAN GÖRÜNTÜSÜ SONRASINDA AÇIKLAMA YAPTI

"Kayseri'de iç acıtan görüntü" başlığıyla servis edilen haber hakkında açıklama yapan Bakanlık görüntülerde yer alan engelli vatandaşa eziyet eden personel ve kurum müdürünün açığa alındığını açıkladı.

TASVİP ETMİYORUZ! PERSONEL VE KURUM MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada, "Kayseri'de bir kuruluşumuzda engelli bir kardeşimize yönelik gerçekleşen kabul edilemez muamele bizleri derinden üzdü. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, gözümüzden sakındığımız engellilerimize yönelik bu tip davranışları kabul etmemiz mümkün değil. Şiddet ve kötü muamele kimden ve nereden gelirse gelsin kabul edilemez. Tüm engelli kardeşlerimiz bizlere 'Rabbimizin emanetidir' bilinciyle bakanlık olarak hizmet veriyoruz. Bu bilinçten uzak personelin, engelli kardeşimize uyguladığı insanlık dışı tutumu asla tasvip etmiyoruz. Kurum bakımımızda olan engelli kardeşimizin durumu çok şükür iyi, sağlık durumu ile ilgili gerekli tetkikleri yakından takip ediyoruz. Ayrıca yaşanan bu olumsuz hadiseyi en kısa sürede atlatabilmesi için uzman ekiplerimiz tarafından psikososyal destek sağlanıyor. Bakanlık olarak gerekli resmi işlem ve soruşturmayı başlattığımızı, söz konusu görüntüde yer alan personel ve kuruluş müdürünün derhal açığa alındığını kamuoyuna saygıyla duyururuz." denildi.

Yorumlar (0)