Bakanlıklara 16 Yıldızlı Yeni Logo Geliyor!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından alınan kararlar kapsamında 16 bakanlığın amblem ve logolarına dair yeni bir çalışma yapacağı ifade edildi. 16 bakanlığın amblemi nihai çalışmanın sonlanması ile değiştirileceği duyuruldu.

GÜNDEM 11.10.2018, 13:46 11.10.2018, 13:55 Kerim Solak
Bakanlıklara 16 Yıldızlı Yeni Logo Geliyor!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca yapılacak olan çalışmalar doğrultusunda 16 bakanlığa ait amblem ve logoları hakkında düzenleme yapılacağı açıklandı.

Bu kapsamda 16 bakanlığı nihai çalışmanın sonlanmasında değiştirileceği ve Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan 16 Türk devletini temsil eden yıldızlarında bakanlık amblemlerinde yer alabileceği belirtildi.

24 Haziran 2018 tarihinden sonra Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesiyle beraber bakanlıkların sayısı 16'ya düşürülmüştü. Bu sistemde bakanlıkların yapılarından da değişikliğe gidileceği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından başlatılan çalışmalara göre logolar yeniden tasarlanacak.

İletişim Başkanlığı'nın çalışması detayları neticesinde;

"Adalet, Dışişleri, İçişleri, Milli Savunma, Milli Eğitim, Sağlık, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Ulaştırma ve Altyapı, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman, Kültür ve Turizm, Gençlik ve Spor, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile, Hazine ve Maliye, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı" amblemleri değişecek.

Yıldızlarla çevrilecek amblemlerin ortasında ise ilgili bakanlıkların yeni logolarına yer verileceği bildirildi

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)