Barış Pınarı Harekatı'nı itibarsızlaştımaya çalışanlar gözaltına alındı!

Türkiye genelinde sosyal medya hesaplarından terör sempatizanları tarafından Türk ordusunun başarılı bir şekilde sürdürdüğü Barış Pınarı Harekatı asılsız haberler ve iddialarla itibarsızlaştırmaya çalışanlar için harekete geçildi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Barış Pınarı Harekatı ile ilgili ilgili sosyal medya üzerinden paylaşım yapan 3 kişiyi gözaltına aldı.

GÜNDEM 11.10.2019, 22:35
Barış Pınarı Harekatı'nı itibarsızlaştımaya çalışanlar gözaltına alındı!

Türk ordusu Suriye'de büyük bir mücadele verdiği bu süreçte bazı sosyal medya kullanıcıları gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'nı itibarsızlaştırmaya çalışyor.

GÜVENLİK GÜÇLERİ HAREKETE GEÇTİ!

Barış Pınarı Harekatı hakkında paylaşım yapan 3 kişi hakkında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Güvenlik güçleri tarafından yaptıkları paylaşım nedeniyle 3 kişi gözaltına alındı.

Emniyet güçleri tarafından yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Kuzeyi, Fırat'ın doğusunda DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütlerinin varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak amacıyla 09 Ekim 2019 günü 'Barış Pınarı Harekatı' başlatılmıştır. Bu bağlamda Cumhuriyet Savcısı'nın talimatları doğrultusunda sosyal medya hesapları üzerinden yapılan araştırmalarda, Barış Pınarı Harekatını ve güvenlik güçlerimizin operasyonlarını asılsız ve kaynağı belirsiz haberlerle itham ederek itibarsızlaştırmaya çalıştıkları, terör örgütlerine yönelik icra edilen operasyonu sekteye uğratmaya çalıştıkları Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve güvenlik güçlerimize hakaret ettikleri, PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları tespit edilen, G.Ç., A.G. ve H.S.K. isimli üç şüpheli 11 Ekim 2019 günü yapılan operasyonel çalışmada yakalanarak gözaltına alınmışlar, ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramada dijital ve iletişim malzemeleri ile birlikte, 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet şarjör, 30 adet 9 milimetre dolu fişeğe el konulmuştur. Aynı gün hazır edildikleri Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeleri alınması sonrasında 1 şüpheli savcılıktan, 2 şüpheli 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır" denildi.

Yorumlar (0)