banner731

Barış Pınarı Harekatında Flaş Gelişme ! Bakan Akar Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaşanan son dakika gelişmelerini aktardı. Bakan Akar açıklamalarında Tel Abyad ve Rasulayn'ın kontrol altına alındığını ifade etti.

GÜNDEM 14.10.2019, 14:29
Barış Pınarı Harekatında Flaş Gelişme ! Bakan Akar Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamalarında Barış Pınarı Harekatı ile ilgili yaşanan son dakika gelişmelerini paylaşarak  Tel Abyad ve Rasulayn'ın kontrol altına alındığını ifade etti. 

Ayrıca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yapılan açıklamada bölgenin kontrolü ile ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi.

BAKAN AKAR'IN AÇIKLAMALARI

Milli Savunma Bakanı Akar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Devam etmekte olan Barış Pınarı harekatı ile ilgili öncesi ve sonrası ile ilgili bilgileri kendisiyle paylaştık. Sayın genel başkanın görüşlerini dinledik sorularını cevaplandırmaya çalıştık. Masa üstündeki ittifaka uygun bir şekilde bir çözüm için uzun süre çalıştık ama bu ABD’yle çözüm olmayınca harekete geçtik. Resulayn ve Tel Abyad kontrol altında. Bölgenin kontrolü ile ilgili çalışmalar devam ediyor Tel Abyad’da Resulayn’da ülkemiz lehinde oradaki vatandaşların yaptıkları gösteriler verdikleri destekler bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

DEAŞ konusunda bir hapishane meselesi var bu hapishane ile ilgili de biz elimizden gelen gayreti göstermeye kararlıyız. Ancak bölgemizde bir tek hapishane vardı DEAŞ hapishanesi onu da gittiğimiz zaman YPG'liler tarafından boşaltıldığını oradaki DEAŞ'lıların kaçırıldığını gördük. Bunları da fotoğrafla filmle tespit ettik ve ordaki ilgili muhattaplarla bunları görüştük, görüşmeye de devam edeceğiz.

Mücadelemiz, sadece YPG ile değil DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle. Bizim için tek hedef teröristler. "

Yorumlar (0)