Barış Pınarı Harekatından Acı Haberler Peş Peşe Geldi: Şehitlerimiz ve Yaralılarımız Var

Önceki gün başlayan Barış Pınarı Harekatından bir acı haber daha geldi. Barış Pınarı Harekatından gelen acı habere göre dün yaralanan 44 yaşındaki Uzman Çavuş Hacı Bebek şehit oldu. Bunun yanı sıra PKK/PYD terör örgütünce düzenlenen havanlı saldırıda 2 askerimizin şehit olduğu ve 3 askerimizin de yaralandığı belirtildi.

GÜNDEM 11.10.2019, 12:28 11.10.2019, 12:43
Barış Pınarı Harekatından Acı Haberler Peş Peşe Geldi: Şehitlerimiz ve Yaralılarımız Var

1975 Göksun doğumlu olan İstihkam Uzman Çavuş Hacı Bebek Tunceli'de bulunan birliğinden önceki gün başlayan Barış Pınarı Harekatına katılmıştı. 

ŞEHİDİMİZ VAR 

Hacı Bebek, Göksunlu Kemal ve Rabia Bebek çiftinin oğludur ve Gülseren Bebek ile evli olduğu öğrenilmiştir.

Gerçekleştirilen harekat kapsamında şehit olan Uzman Çavuş Bebek'in cenazesi Cumartesi günü Ulu Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınacak olan cenaze namazının ardından defnedilecek.

Uzman Çavuş Bebek dün harekatta yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Bu bağlamda harekatta şehit sayımız 2 olmuştur. 

2 ASKERİMİZ ŞEHİT 3 ASKERİMİZ YARALI

Gaziantep Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Barış Pınarı Harekatı'nı yürüten TSK unsurlarına Suriye'nin Tel Rıfat bölgesinde PKK/PYD terör örgütü tarafından havan saldırısı düzenlendiği belirtildi.

Meydana gelen saldırıda 5 askerimiz yaralandı. Yaralı askerler hastaneye kaldırıldı. Yaralı askerlerden Yunus Mermer (30) ile Abdulhamit Bilgen (30) tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. 3 askerimizin tedavisi ise devam ediyor.

Yorumlar (0)