Barzani'den Türkiye'ye Mesaj! 'Normalleştirmek İçin Her Şeyi Yapacağız'

IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani, yapmış olduğu bir açıklama ile Türkiye'ye mesaj gönderdi.

Barzani'den Türkiye'ye Mesaj! 'Normalleştirmek İçin Her Şeyi Yapacağız'

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Nerçivan Barzani gerçekleştirdiği bir takım ziyaretlerin ardından yapmış olduğu açıklamalarında Türkiye'ye yönelik bir değerlendirmelerde bulundu. 

''IKBY'NİN TAVRI AÇIK''

Konuşmasında gerçekleştirilen referandumun geleceğine ilişkin açıklamalarda bulunan Barzani IKBY'nin tavrının açık olduğunu ifade etti. "Kürt Bölgesi Hükümeti’nin tavrı açıktır ve Bağdat’la koşulsuz olarak görüşmeyi talep ediyoruz. Bağdat’ın, Kürt Bölgesi Hükümeti’ne baskı uygulanması için konuyu diğer ülkelere taşıması, Irak’ın ve diğer ülkelerin çıkarına değildir. Abadi’nin şunu anlaması lazım: Bu sorun Irak’ın bir sorunudur, dış sorun değil."

BARZANİ'DEN TÜRKİYE'YE MESAJ

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Nerçivan Barzani konuşmasında Türkiye ile ilgili de açıklamalarda bulunurken konuya dair, “Türkiye'yle ilişkilerimizi normalleştirmek için her şeyi yapacağız” dedi.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 23:35
YORUM EKLE