Başbakan Binali Yıldırım' dan Son Dakika Cinsel İstismar Düzenlemesi Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, gündemin tartışmalı ve çok hararetli diyalogların yaşandığı konusu olan Cinsel İstismar Düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulunarak, bu durumun CHP' nin çarptırma çalışmalarından birisi olduğunu ifade etti.

GÜNDEM 18.11.2016, 13:40 18.11.2016, 13:49
Başbakan Binali Yıldırım' dan Son Dakika Cinsel İstismar Düzenlemesi Açıklaması
Arkadaşlar, bu tamamen malesef gerçek dışı bir iftiradır. Olay şudur: " Yaşı tutmayan, erken yaşta evlenenler var. Bilmiyorlar yasaları, dolayısıyla çocukları oluyor. Baba hapise giriyor, çocuk annesiyle yalnız kalıyor. Bu şekilde 3000 aile olduğu tespit edildi, bir seferliğine mağduriyetin giderilmesi adına yapılmış çalışmadır.

Seçim zamanlarında tüm partilerin önüne gelen en önemli sorunlardan birisidir. Tüm partiler de söz vermiştir. CHP bunu her zamanki olduğu gibi ucuz istismar aracı olarak kullanmaya kalktı. Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti verdi. Tecavüz suçunu 16 yıla Ak Parti döneminde çıkarttık. 

Böyle bişey yok. Bundan böyle, bu şekilde böyle evlenmeler olursa müsama gösterilmeyecek. Ancak geçmişte yaşananlar, aileler dağılmış, çocuklar perişan, baba hapiste; bununla alakalı 3000 ailenin mağduriyeti gideriliyor. Olay bundan ibaret. Malesef geri kalanı CHP' nin saptırma çalışmalarından ibaret.

*Türk Lirasının değer kaybına karşı önlem paketi

Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısını saat 16.00 da yapacağız. Amerikan seçimlerinden sonra Dünya ekonomilerinde bir hareketlilik başladı. Özellikle döviz kularında başlayan bu hareketliliğin gerçekleştiğini biliyoruz. Bu konuları değerlendireceğiz. Ama vatandaşlarımız rahat olsun, emin olsun. Türkiye ekonomisi temelleri sağlamdır. Ekonomiyle alakalı herhangi bir talebimiz yok. Birçok ülkenin ekonomik göstergelerinden çok daha iyi durumdayız. Ancak yaşanabilecek, herhangi bir duruma karşı da tedbirsiz olmamızı bu şartlar gerektirmiyor. Tedbirli olmaya devam edeceğiz, alınması gereken kararlar nedir, onları alacağız.

Kamupersoneli.net | ANKARA


Yorumlar (0)