Başbakan Binali Yıldırım: Türkiye Irak'ta Suriye'de Devlet Kurulmasına İzin Vermez!

Başbakan Binali Yıldırım, yapmış olduğu açıklamalarında Kürt Devleti oluşumu ile ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım: Türkiye Irak'ta Suriye'de Devlet Kurulmasına İzin Vermez!

Başbakan Binali Yıldırım, bir takım etkinlikler kapsamında bulunduğu Çorum'da çok önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım'ın konuşmasının ana başlıkları Irak ve referandum konuları oldu.

100. YIL PLANLARIMIZI BALTALAMAYA YÖNELİK

Başbakan Yıldırım, bölgede yaşanan değişimlere değindiği konuşmasında bu değişim sürecinin Türkiye'nin 2023 hedeflerini baltalamaya yönelik olduğunu vurguladı ve şu açıklamalarda bulundu. "Bölgede yaşanan sıkıntılar kaoslar Kuzey Irak'ta Suriye'de devreye sokulan planlar bizim 2023 Cumhuriyetin 100. yılına giden hedeflerimizi baltalamaya yönelik faaliyetlerdir''

''GAYRİMEŞRU BİR REFERANDUM YAPILDI''

Kuzey Irak'ta yapılan referandumun gayrimeşru bir referandum olduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, ''Son günlerde Kuzey Orak'ta gayri meşru bir referandum yapıldı. Irak'ı, Suriye'yi bölecekler bir uydu devlet ortaya çıkaracaklar. Böylece bölgenin istikrarını bozmaya çalışacaklar.'' dedi.

''TÜRKİYE DEVLET OLUŞUMUNA İZİN VERMEZ''

Türkiye'nin Suriye'den ve Irak'tan alınan topraklarla bir Kürt Devleti oluşumuna izin vermeyeceğini aktaran Başbakan Binali Yıldırım, konuya dair Türkiye Suriye ve Irak sınırının güneyinde hiçbir oluşumuna, devlet yapılanmasına asla izin vermez. Bölgede bazı yöneticilerin ihtirasları sonunda ortaya çıkan durumun bedelini asla orada yaşayan Kürt, Türkmen, Arap kardeşlerimiz ödemeyecek. Bu bedeli hırslarına yenik düşen basiretsiz yöneticiler ödeyecek" ifadelerini kullandı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE