Başbakan Binali Yıldırım: Türkiye'yi Böldürmeyiz!

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı etkinlikler kapsamında bazı açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 08.10.2017, 19:20 08.10.2017, 23:13
Başbakan Binali Yıldırım: Türkiye'yi Böldürmeyiz!

Başbakan Binali Yıldırım, Afyon'da katıldığı açılış töreni etkinlikleri kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi. Başbakan Yıldırım konuşmasında gündeme dair önemli konular üzerine açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE'NİN HIZINI KESMEYE ÇALIŞIYORLAR

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında Türkiye'nin atmış olduğu adımlara vurgu yaparak bu gelişmelerin hızının kesilmek istendiğini ifade etti. "Bu eserler bir şeyi gösteriyor ki kalkınan, büyüyen Türkiye'nin 20123 hedeflerine nasıl ilerlediğini gösteriyor. Etrafımızda birtakım olaylar oluyor. Suriye ve Irak'ta olanları hep birlikte görüyorsunuz buralarda yapılmak istenilenler Türkiye'nin gelecekteki hızını kesmeye çalışıyorlar ama bunlar bize söker mi? Sökmez. Bizi iri olacağız, diri olacağız ve birlikte Türkiye olacağız. Tek bayrak, tek devlet, tek millet ilkemiz bu.''

'' O KADAR ÇOK ESER VAR Kİ AÇILIŞINA GİDEMİYORUZ''

Konuşmasında yapılan hizmetlere de değinen Başbakan Yıldırım konuya dair şu açıklamalarda bulundu. Son 15 yılda Türkiye adeta çağ atladı, karayolları, havacılık, demiryollarında 15 yılda yapılanlar 80 yılda yapılanların 3-4 katı işi yaptık. 2019 yılında Yüksek Hızlı Tren ile Afyon-Ankara arası 1,5 saat. Hayırlı, uğurlu olsun. İşte eser, işte hizmet. İnsan odur ki bu dünyada bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Allah'a şükür bir çok eserimiz var. O kadar çok ki açılışlarına bile gidemiyoruz. Biz 15 sene süre içerisinde taş üstüne taş koyan, laf laf üstüne laf söyleyenlerden olmadık taş üstüne taş koyanlardan olduk. Sürekli millet hizmet odaklı çalışanlardan olduk."

''TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEYİZ''

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında ayrıca Türkiye'yi böldürmeyeceklerini belirterek, ''Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürmeyiz. Sizin yüzünüzü güldürmek için gece gündüz çalışıyoruz.'' açıklamasında bulundu.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)