Başbakan'dan Doğu'ya Yatırım Sözü !

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır konuşmasında Doğu'ya 10 milyarlık yatırım sözü verdi.

GÜNDEM 04.09.2016, 16:08 04.09.2016, 16:18
Başbakan'dan Doğu'ya Yatırım Sözü !
Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kongre Merkezi'nde konuşma yaptı. Başbakan bu konuşmasında birçok müjde verdi. Gençlere iş imkanı, üreticiye devlet desteği, doğuya yatırım gibi birçok konuda açıklamalar yaptı.

Başbakan, terör olaylarından dolayı zarar gören 7 merkez için yatırım sözü verdi. Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına : “Yeni bir başlangıç için yeni bir gün için Diyarbakır’da olmaktan büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz” diyerek başladı.

Terörden zarar gören merkezlere yatırım yapma sözü veren Başbakan Binali Yıldırım : "Bugün yeni eserler, imar faaliyetleri için huzurlarınızdayız. Kardeşlik için buradayız. Mutlu bir Diyarbakır için buradayız." dedi.

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Başbakan, tek amacımız ülkemizi güçlü hale getirmek demokrasiyi geliştirmek dedi ve ekledi: “15 Temmuz’da Diyarbakır’ın Ankara’nın yanında olduğunu, İstanbul’un yanında olduğunu tüm dünyaya gösterdiniz. Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. Eli kanlı terör örgütlerine verdiğiniz ders için teşekkür ediyorum. Terör örgütün milletimizle aramızdan söküp atacağız. PKK’nın eline silah verenlerle DAEŞ’in eline silah verenler aynı odaklardır. Tek amacımız ülkemizi güçle hale getirmek, demokrasimizi geliştirmektir.”

Başbakan Doğu'ya yardım paketini de açıkladı: Cizre'de 2500 konutun inşaatına başlanacak, Yüksekova'da 1.500 konut yapılacak, bütün dükkanlar ve evler yeniden restore edilecek.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)