Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan OHAL Açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ katıldığı bir televizyon programında gündemin konuşulan konularına ilişkin açıklamalarda bulundu. OHAL konusuna ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın yapmış olduğu açıklamaları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

GÜNDEM 05.04.2018, 10:54
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan OHAL Açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ bir televizyon programına katıldı. 

Katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin konular hakkında açıklamalarda bulunan Bekir Bozdağ OHAL konusuna değindi. 

OHAL UZATILCAK MI? SORUSUNA YANIT

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ katılmış olduğu televizyon programında Olağanüstü Hal sürecinin devam edip etmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu. 

OHAL'in devam edip etmemesine yönelik yapmış olduğu değerlendirmelerinde Türkiye'nin durumunu hatırlatan Hükümet Sözcüsü Bozdağ terör ile mücadelenin devam ettiğini açıkladı. 

Bu süreçte OHAL'n uzatılmasının gerekli olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ konuya ilişkin aşağıda yer alan açıklamaları kullandı. 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'ın OHAL Açıklaması;

''Türkiye terörle etkin bir mücadele yapıyor. Suriye'de harekatlar, İdlib'de gerginliği azaltma bölgeleri devam ediyor. Öte yandan FETÖ ile PKK ile yurt içinde mücadele devam ediyor. Etkin ve kararlı şekilde sürmesi gerekmektedir. OHAL'in uzama ihtiyacı ortadadır. Bakanlar Kurulu kararına dönüştürülür TBMM de kabul ederse OHAL yeniden uzatılabilir.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (2)
Pano 2 yıl önce
Ohal diye diye siz ve patronlar paraları kamyonla kaldiriyorsunuz işçiler de cay kaşığı ile uzatın tabi sonuçta ülkemizin güvenliği söz konusu
mustafa 2 yıl önce
tabi canım ohali tabiki uzatın mecliside kapatın boşa maaş veryin yaw