Başbakan Yardımcısı Canikli: Yeni KHK'lar Var, OHAL Komisyonu Göreve Başlıyor

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli açıklamasında OHAL komisyonunun 16 Nisan'dan önce başvuruları alacağı ve yeni OHAL kararnamelerinin olduğunu açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Canikli: Yeni KHK'lar Var, OHAL Komisyonu Göreve Başlıyor

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli burada gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin açıklamaları ise şöyle;

"16 NİSAN'DAN ÖNCE BAŞVURULAR ALINACAK"

"OHAL İşlemlerini İnceleme Komisyonuyla ilgili çok kısa süre içerisinde atamalar yapılacak, 16 Nisan'dan önce de bu komisyonun faaliyete başlamasını ve müracaatları almasını bekliyoruz."

"Yeni OHAL kararnameleri var ama içeriğiyle ilgili bir açıklama yapamayız, ilgili onay süreçleri devam ediyor, şu anda da çalışmasını yaptığımız bir kanun hükmünde kararname (KHK) taslak çalışması var."

"İLAVE TEDBİRLER ALINACAK"

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli Hollanda'nın yaklaşımlarına ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Önümüzdeki dönemde Hollanda'nın tavır ve yaklaşımları, politik duruşları çerçevesinde ilave tedbirler, adımlar atılabilir ama şu an itibarıyla bunları takip edeceğiz."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 00:13
YORUM EKLE