Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Avrupa Kıtasını Çok Kötü Bir Gelecek Bekliyor

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında yaptığı açıklamasında referandum sürecinde Avrupa'ya eleştirilerde bulundu.

GÜNDEM 21.03.2017, 08:46
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Avrupa Kıtasını Çok Kötü Bir Gelecek Bekliyor

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan Bakanlar Kurulu sürerken gazetecilere açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş referandum sürecine ilişkin Avrupa'ya eleştirilerde bulundu. Konu ile ilgili olarak Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un açıklamaları şöyle oldu;

"16 NİSAN REFERANDUMUNDAN BİLD GAZETESİNE NE?"

"Türkiye'deki 16 Nisan referandumundan Blick gazetesine ne Bild gazetesine ne? Niye İsviçre'yi, Almanya'yı ilgilendirir? Niye Almanya'daki, Hollanda'daki, İsviçre'deki bazı siyasetçileri ilgilendirir? Türkiye'de 'hayır' da verecek olan bizim vatandaşımızdır, 'evet' de verecek olan bizim vatandaşımızdır. İsviçre'de bir halk oylaması yapmıyoruz ya da Almanya'da bir halk oylaması için gazetelerinizin manşetlerini o halk oylamasında şu ya da bu tarafa tahsis etmiyorsunuz. Bu, açık bir şekilde Türkiye'nin iç işlerine karışmaktır, Türkiye'deki siyasi gelişmelere burun sokmaktır. Bunları kabul etmediğimizi, anlayışla karşılamadığımızı bir kez daha ifade etmek isterim."

"AVRUPA KITASINI ÇOK KÖTÜ BİR GELECEK BEKLİYOR"

"Yakın komşumuz, dostumuz, müttefikimiz hemen yanı başımızda olan Avrupa kıtasını çok kötü bir gelecek bekliyor. Tedbirleri alalım, bu tedbirleri almanın yolu yabancılarla dostluk içerisinde yaşamaktır. Avrupa, bu anlamda fikir ve gönül coğrafyasını genişletebilmek potansiyeline sahip olmaktır. Bunu yapmazlar, faşist, ırkçı, aşırı sağcı söylemlere teslim olurlarsa zarar görürler, söylediğimiz budur. Rencide etmek için söylemiyoruz. Akıllarını başlarına alsınlar, tedbirlerini alsınlar. Çok yakın tarihindeki Avrupa'nın o kanlı günlerini hatırlasınlar."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)