Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'dan Rus Büyükelçi Saldırısı Hakkında Açıklama

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Rus Büyükelçi Karlov'un uğradığı saldırı hakkında açıklama yaparak Olay belli ki açık ve net bir provokasyon dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'dan Rus Büyükelçi Saldırısı Hakkında Açıklama
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Rus Büyükelçi Karlov'un silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin, "Olay titizlikle araştırılıyor. Olayın arkasındaki kişi ve onun bağlantıları üzerinde duruluyor. Belli ki açık ve net bir provokasyon. Buna karşı tedbirli olacağız." dedi.

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Biz hem Türkiye-Rusya ilişkilerinin geliştirilmesi, bu bağlamda özellikle Türkiye'nin dış politikadaki yeni barışçıl adımlarının atılması yönündeki kararlılığımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Ümit ederiz ki bu saldırılar, karşılıklı olarak ilişkileri olumsuz yönde etkilemeyecektir.

İyileşme sürecinde olan ve giderek daha yoğun ve karşılıklı mesailerle aradaki sorunların aşılmaya başlandığı bu dönemde, Rus Büyükelçisinin burada öldürülmüş olması, doğrudan doğruya Türkiye-Rusya ilişkilerini tahrip etmeye yönelik bir saldırıdır." 

Kamupersoneli.net - AA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2016, 13:47
YORUM EKLE