Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Taşerona Kadro ve Emekliye Promosyon Açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'un açıklamaları haberimizde...

GÜNDEM 23.01.2017, 13:50 23.01.2017, 14:29
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan Taşerona Kadro ve Emekliye Promosyon Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu kararlarını açıkladı. 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş bugün yayınlanan KHK’larla ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, yürürlüğe giren KHK’larla OHAL Komisyonunun kurulacağını ifade etti. 

Ayrıca OHAL Komisyonu 2 yıl görev yapacak ve daha sonra 1 yıl süreyle Bakanlar Kurulu tarafından uzatılabilecek. 

Ayrıca bugün yayınlanan KHK’larla beraber gözaltı süresi kısaltıldı. Ayrıca 367 kişi ihraç 124 kişi göreve iade edildi.

Ayrıca referandum için 2 Nisan ve 9 Nisan tarihleri ön plana çıkıyor. 

Taşerona Kadro Verilecek Mi?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bir gazetecinin sorusu üzerine, Taşeron ilgili çalışmalar yapılıyor. Bu konu netleştiğinde bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Emeklilere promosyon hakkında ise özel bankalar ile görüşmelerimiz devam ediyor dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Açıklamaları

Alınan kararlar hayırlı ve uğurlu olsun. 

Suriye görüşmelerinin sorunsuz bir şekilde devam etmesini temenni ediyoruz. Türkiye bu süreçte üstüne düşen görevi yerine getirmiştir.

Sayın Trump ABD’nin yeni Başkanı olarak göreve başlamıştır. Ümit ederiz ki yeni yönetim Orta Doğu’da barışı sağlayacak insiyatifler alsın. Eski yönetim zamanında yapılan hataların tekrar yapılmayacağı temennisindeyiz. 

FETÖ liderini iade etmesini ve bu süre içerisinde kendi örgütü ile haberleşmesinin kesilmesi Trump’tan isteğimizdir. İkinci temel mesele ise PYD’ye verilen desteklerin sona erdirilmesidir. Bunların arkasında durmaktan vazgeçmesini talep ediyoruz. Türkiye ve ABD ilişkilerinin güçlü olmasına vesile olacaktır. 

Anayasa değişikliğinde Meclis defteri kapandı. Artık söz halkındır. Millet evet dese de başımız gözümüz üstüne, hayır dese de başımız gözümüz üstüne. 

Referandum tarihi Resmi Gazetede yayınladığı tarihten 60 gün sonrasında yapılacak. Bu bağlamda Resmi Gazeteyi bekleyeceğiz. 

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (1)
Yazıklar Olsun 3 yıl önce
Bunlar ağız birliği içerisinde çalışıyoruz kelimesinden başka da bir şey bilmez olmuşlar bizde referandum için çalışıyoruz anladınız onu da her halde