Başbakan Yardımcısı Şimşek'den Önemli Madeni Para Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek madeni paralar hakkında yaptığı açıklamasında "Atatürk'ün portresinin yeni basılan madeni paralardan çıkarılması söz konusu değil. Bunlar sınırlı sayıda basılan hatıra paralardır" dedi.

GÜNDEM 22.02.2017, 08:54
Başbakan Yardımcısı Şimşek'den Önemli Madeni Para Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Atatürk'ün portresinin yeni basılan madeni paralardan çıkarılmasının söz konusu olmadığını, bunların sınırlı sayıda basılan hatıra paralar olduğunu söyledi.

TBMM Genel Kurulunda vergisini düzenli ödeyen mükelleflere vergi indirimi Ahlik Sandığı kurulması yabancılara konut ve iş yeri satışlarında KDV istisnası  TEDAŞ ve tarımsal kredi alacaklarını yeniden yapılandıran düzenlemeleri de içeren Torba teklifin üzerinde yapılan görüşmeler sona erdi.

SÖZ KONUSU DEĞİLDİR

Konu ile ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek açıklamasında Atatürk portresinin madeni paralardan kaldırılması hakkında da çeşitli ifadeler kullandı. Şimşek açıklamasında "Bunlar sınırlı sayıda basılan hatıra paralardır. Hiçbir şekilde ülkemizin kurtarıcısı, kurucusu ve hepimiz için büyük lider olan Atatürk'ün portresinin madeni paralardan çıkarılması asla ve asla söz konusu değildir, olmayacaktır. Hatıra paralara sınırlı bir istisnadır." ifadelerine yer verdi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)