Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten 'Taşerona Kadro' Açıklaması !

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, katıldığı bir televizyon programında taşerone işçilere kadro verilmesi ve MTV zammına ilişkin açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 05.10.2017, 11:35 05.10.2017, 17:54
Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten 'Taşerona Kadro' Açıklaması !

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bir televizyon programına katıldı ve MTV'den taşerona kadroya birçok konuda açıklamalar yaptı.

GELİR VERGİSİ KANUNU GELECEK YIL DEVREYE GİRER

Gelir Vergisi Kanununda yapılan düzenlemelerin gelecek yıl devreye gireceğini ifade eden Şimşek: "Gelir vergisi reformu gelecek yıl hayata geçer. Tasarruf yapacağız demiyoruz. Cari harcamalar noktasında çok net şekilde cari harcamaları düşürüyoruz. İkinci konu, araç, kiralama ve satın alma konusunda çok net bir tavır olacak. İstisnai haller hariç, izin verilmeyecek. Araç dediğiniz zaman binek araçları kastediyorum. Bina konusu da öyle izin vermeyeceğiz. Biz kamu olarak üzerimize düşeni yapacağız.

Yatırımlar konusunda şunu yapacağız; bütün yatırımcı bakanlarımız gelecekler ve yatırım planlarımızı sunacaklar. Şu yatırımlar daha öncelikli, yatırımda önceliklendirme." dedi.

HİÇBİR HÜKÜMET DURUP DURURKEN VERGİLERİ ARTIRMAZ

Geçtiğimiz günlerde Motorlu Taşıtlar Vergisine yapılan zamma değinen Başbakan Yardımcısı: "İnanıyorum ki kısa süre içerisinde bu nasıl bir düzenleme olacak açıklanacak. Hiçbir hükümet durup dururken vergileri artırmaz

Sadece savunma sanayi için alacağımız tedbir üçte ikisine tekabül ediyor. Dedik ki, kamu harcamalarını sağlıklı gelir vergileri ile yapalım. Biz şimdi çok net bir şekilde milletimize bu vergileri niye artırıyoruz, nerede kullanılacak hesabını vereceğiz. Faizi bir kenara bırakırsanız tamamı millete hizmet olarak gidiyor. Milletten topladığımızı hizmet olarak sunuyoruz. 2018'in özelliği etrafımızdaki tehditlerle savunma sistemlerini artırıyoruz. Savunma sanayine ilave aktarılacak kaynak 17-18 milyar lira." ifadelerini kullandı.

TAŞERON İŞÇİLERE KADRO DÜZENLEMESİ

Başbakan Yardımcısı Şimşek, uzun zamandır gündemde olan taşeron işçilere kadro konusuna da değindi ve: "Çalışmalar bu yıl tamamlanacak. Maliye Bakanlığı çalışmaları tamamladı, EKK'ya sundu, Çalışma Bakanlığı'nın da çalışmaları hazır. Yakın zamanda değerlendirilir.

Kamuya hizmet veren kardeşlerimizi rahat olsun, biz zaten bir çok sorunlarını çözdük." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)