Başbakan Yıldırım Ak Parti Grup Toplantısında Önemli Sosyal Medya Uyarısı Yaptı

Başbakan Binali Yıldırım Ak Parti Grup toplantısında çeşitli açıklamalar yaparak sosyal medyada terör hakkında yapılan paylaşımlara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 03.01.2017, 12:12 03.01.2017, 12:39
Başbakan Yıldırım Ak Parti Grup Toplantısında Önemli Sosyal Medya Uyarısı Yaptı
Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları şöyle;

Bu katilleri aramıza salanlar, bu alçakça eylemleri ile farklı yaşam tarzı üzerinden, inançlar üzerinden ayrışacağımızı bekliyorlarsa boşuna hevesleniyorlar. Türkiye bir hukuk devletidir, bu ülkede bütün hayat tarzları, bütün inançlar, bütün düşünceler, devletin güvencesindedir.

İktidarı muhalefetiyle terör karşısında dimdik durduk. Durmaya devam edeceğiz. 

 Bu katilleri aramıza salanlar farklı inançlar yaşam tarzları üzerinden yarışacağımızı bekliyorlarsa boşuna bekliyorlar. Her türlü ayrımcılığı kin ve nefret söylemini reddediyoruz. Bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş oluyor.

Suriye'de Irak'ta son 5-6 yıl içinde yaşanan istikrarsızlıkların terör örgütleri için mükemmel bir zemin hazırladı. Biliyoruz ki bu hain tuzaklar toplumumuzun sağduyusunu kardeşliğini hedef alıyor. Onlarda biliyor ki yüzlerce yıldır cami kilise havra yanyanaydı. 

Her türlü ayrıştırıcı söylemin teröre hizmet ettiğini aklımızdan çıkarmayalım. Özellikle sosyal medya sorumsuz medya değildir. Sosyal medyada suç teşkil eden paylaşımlar başınıza bela olacaktır. Olmaya da başlamıştır. Kin ve nefret söylemi terörü övmek suçtur. Bu tür paylaşımlarda bulunan kişiler hakkında hukuki işlemler başlatılmıştır. Gençlerimiz vatandaşlarımız suç teşkil edecek paylaşımlarda bulunmasınlar. 

EKK kararlarını 8 Aralık 2016 tarihinde açıkladık. Ekonomimizi rahatlamaya çalıştık. İşsizlik fonu kurduk. 

Fırat Kalkanı'nın 133'üncü günündeyiz. Operasyonlarda bugüne kadar 1270 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirildi; yakalananlarla birlikte sayı 1561. Şimdi dünya, 'DEAŞ' diyor; DEAŞ yatıyor, DEAŞ kalkıyor... Onlar yalandan mücadele ediyor, lafını yapıyor. Mücadeleyi yapan sadece Türkiye. Amerika da bir halt ettiği yok, diğerlerinin de bir şey yaptığı yok. Laftan başka bir şey yok.

KAMUPERSONELİ.NET 
Yorumlar (0)