Başbakan Yıldırım: Avrupa'nın Siyaseti Türkiye Üzerinden Belirleniyor

Başbakan Yıldırım Adahan'da düzenlenen mitingde çeşitli açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım açıklamalarında Avrupa'nın siyasetinin Türkiye üzerinden belirlendiğini söyledi.

GÜNDEM 15.03.2017, 14:45
Başbakan Yıldırım: Avrupa'nın Siyaseti Türkiye Üzerinden Belirleniyor

 Başbakan Yıldırım, "Vakti zamanında memleketi yönetemeyenler şimdi Türkiye'nin geleceği hakkında ahkam kesiyorlar. Bunlar bir belediyeye bile sahip çıkamadılar, ülkenin geleceğine mi karar verecekler." diye konuştu. Başbakan Yıldırım açıklamalarında 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumuna ilişkin "Bu millet oynanmak istenen kirli oyunu görüyor ve biliyor. Bunun cevabı 16 Nisan'da. Türkiye, 'evet'le Avrupa'yı inletecek." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları şöyle;

"AVRUPA'NIN SİYASETİ TÜRKİYE ÜZERİNDEN BELİRLENİYOR"

"Almanya, Hollanda yöneticilerini buradan kınıyorum. Esasında Almanya olsun Hollanda olsun nüfusun çoğu, orada yaşayanların büyük bir kesimi Türkiye'ye karşı düşman değil, Türkiye'nin dostu ama yöneticiler, seçim olacak, fazla oy almak için oturuyorlar, yatıyorlar, kalkıyorlar Türkiye. Türkiye olmayınca işleri rast gitmiyor. Bu Türkiye ne kadar büyük bir memleketmiş, Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor. Bilsinler ki bunlar bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)