Başbakan Yıldırım'dan İmar Barışı Hakkında Önemli Açıklama !

Başbakan Binali Yıldırım imar barışı hakkında öneli açıklamalarda bulundu ve söz konusu açıklamalarında imar barışı için vatandaşların bir an önce başvurularını yapmalarını istedi. Bu konuda Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarının detayları haberimizde...

Başbakan Yıldırım'dan İmar Barışı Hakkında Önemli Açıklama !

Başbakan Binali Yıldırım imar barışı hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında vatandaşlardan bir önce başvuruların yapılmasını istedi.

BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN İMAR BARIŞI AÇIKLAMASI

Bu konu hakkında Başbakan Binali Yıldırım imar yasası ile beraber vatandaşların yıllardan beri devam eden, kangren haline gelmiş bir sorununu da gündemden kaldıracaklarını ifade ederek 13 milyona yakın hanenin, büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu sorun son yapılan düzenleme ile tamamen ortadan kalkmış olacağını ifade etti.

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarının devamında bunun bir milat olacağını görevini layıkıyla yapmayanların büyük bedeller ödeyeceğini yasada buna imkan veren düzenlemeler yaptıklarını ifade ederek başvuruların 8 Haziran'da başlayacağını başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağını belirtti. Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım "Öyle tercih etmeyenler varsa onlar da bulundukları şehrin, ilçenin, çevre şehircilik müdürlüklerine müracaat etmek suretiyle bu işlemi yaptırabilecekler." dedi.

BİR AN ÖNCE BAŞVURU ÇAĞRISI

Başbakan Binali Yıldırım imar barışının 31 Ekim'e kadar devam edeceğini bildirerek bir an önce başvuruların yapılmasını başvurular geciktikçe değerlendirmelerin de gecikeceğini bu durumda sorun olmaya devam edeceğini vurguladı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:11
YORUM EKLE