Başbakan Yıldırım'dan Şeker Fabrikası Mesajı! İsteyen Başka Kuruma Geçebilecek

Erzincan'dan Tokat'a gelerek orada halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım özelleştirilen şeker fabrikalarına ve seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu. İşte Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları...

GÜNDEM 16.06.2018, 16:24 Kerim Solak
Başbakan Yıldırım'dan Şeker Fabrikası Mesajı! İsteyen Başka Kuruma Geçebilecek

Başbakan Binali Yıldırım Tokat'ta halka seslendi.

Başbakan Yıldırım orada yaptığı açıklamalarla beraber satışı gerçekleştirilen şeker fabrikalarına yönelik ifadelerde bulundu. Ayrıca seçim hazırlığı ile alakalı detayları paylaştı.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

Tokat Turhal şeker fabrikası devredildi. Burada başka siyaseten kullanacakları şey olmadığı için dillerine, ‘şeker fabrikası satıldı orası kapatılacak’ sözlerini doladılar.

Buradan söylüyorum Tokat Turhal şeker fabrikası çalışmaya devam edecek. Daha fazla üretimini kotasını arttıracağız. Şeker pancar alım fiyatını da geçtiğimiz günler Amasya’da açıkladım.

2.35 kuruş, rekor bir fiyat verdik. Kapatılacak bir fabrika için böyle bir fiyat verilir mi? Bunlar külleyen yalandır.

Çalışanlar isteyen orada devam edecek. İstemeyen başka bir devlet dairesine geçiş yapabilecekler. Yalana, dolana, kafa karışıklığına asla itibar etmeyelim.

Biliyorsunuz biz seçime Cumhur İttifakı ile geçiyoruz. Cumhur İttifakı'nda AK Parti var, Milliyetçi Hareket Partisi var. Birlikte giriyoruz.

Cumhur İttifakı ne demek biliyorsunuz değil mi? Cumhur İttifakı terörün bu topraklardan kökünün kazınması demektir.

Bu adayların hiç terörden bahsettiğini gördünüz mü, hiç FETÖ ile mücadeleden bahsettiklerini gördünüz mü, hiç PKK için ne gibi tedbir alacaklarını duydunuz mu?

Onun için Cumhur İttifakı millet aklıdır, Türkiye’nin bekasıdır.

Türkiye’nin istiklalinin ve istikbalinin teminatıdır. Biz bu yola 15 Temmuz’dan sonra çıktık. Anayasa değişikliğini birlikte yaparak halk oylamasına birlikte gittik.

Şimdi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı birlikte seçeceğiz...

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)