Başbakan Yıldırım'dan Son Dakika Melih Gökçek Açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa söylemlerine ilişkin bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 06.10.2017, 15:25 06.10.2017, 15:42
Başbakan Yıldırım'dan Son Dakika Melih Gökçek Açıklaması!

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifa söylemleri hakkında basın mensuplarına bir açıklama yaptı.

Basın mensupları ile buluşan Başbakan Yıldırım'a sorulan sorular üzerine açıklamalar yaptı. Kuzey Irak'taki son durum üzerine sorulan sorulara cevap veren Yıldırım, Başede'ki askerlerimizin DEAŞ'la mücadele etmek adına orda eğitim vermekte olduklarını belirtti.

Irak'tan Destek İstiyoruz...

Başbakan Yıldırım, Irak'ın Habur'u kapatma hakkının olduğunu, çünkü hem Kuzey Irak hem de merkezin hükümetin kontrolünde bir bölgede yer aldığını ifade etti. Açıklamasına söyle devam etti:

"Irak'ın hükümranlığı altında bütün kapıların kapatılmasına biz saygı gösteririz ama bizim teklifimiz gerek Kuzey Irak'ta yaşayan Türkmen, Kürt, Arap kardeşlerimizin gerekse Irak'la olan bütün ticari ve taşımacılık faaliyetlerimizin zarar görmemesi için yine Habur'un biraz batısında Fishabur denen veya Ovaköy dediğimiz sınır kapısının faaliyete geçirilmesi.

Bunu teklif ettik, bu konuda da Irak'tan destek istiyoruz."

İstifa Söylentilerine Beyanda Bulundu

Başbakan Yıldırım'ın Kuzey Irak'a ilişkin açıklamalarının ardından, basın mensuplarının bir sorusu üzerine Melih Gökçek hakkında açıklama yaparak, Gökçek'in istifa söylentilerinin doğru olmadığı konusunda bir beyanda bulundu.

Başbakan'ın açıklaması söyle oldu:

"Kim söylüyor. Dedikoduya göre amel edilir mi?"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)