Başbakan Yıldırım Erken Seçim Tartışmalarına Son Noktayı Koydu

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti'nin MYK toplantısı öncesinde erken seçim tartışmaları, Reina saldırganının yakalanması ve faiz artırımına ilişkin açıklamalar yaptı. İşte Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları...

GÜNDEM 17.01.2017, 10:30
Başbakan Yıldırım Erken Seçim Tartışmalarına Son Noktayı Koydu

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti'nin MYK toplantısı öncesinde partinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Başbakan Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

Başbakan Yıldırım, Reina saldırganının yakalanmasına ilişkin: "Şu an sorgulaması devam ediyor, bununla ilgili birçok detay var ama sorgulama aşamasında olduğu için bu kadarını söylemekle yetinelim. Zamanla gelişmeler hakkında bilgiler ilgili arkadaşlar tarafından kamuoyuna verilecek. Önemli olan, yapılan bu alçak saldırının failinin yakalanmış olmasıdır, bunun arkasındaki iradenin, güçlerin her kimse ortaya çıkarılmasıdır. Bu bizim için önemli bir gelişmedir." dedi.

- Referandum

Hiçbir sürpriz yok. AK Parti grubu kaya gibi maşallah 2. turda da gideceğiz, oylarımızı atacağız, Türkiye'nin yeni anayasasını milletin önüne götüreceğiz. MHP ile birlikte gerçekleştirdiğimiz değişikliktir. Meclis süreci tamamlansın referandum tarihi için tereddütümüz yok. 

- Erken Seçim

İhtimaller üzerine amel olmaz. Önce bir gidelim, herhangi bir tereddüte mahal yok. Anayasa Meclis'ten geçecek ve referanduma gideceğiz. Sonra da yolumuza devam edeceğiz. Seçimler 2019'da planlandığı gibi olacak. Erken seçimi gündeme getirerek istikrar konusunda tereddüt oluşturmaya gerek yok. İş alemimiz yatırımlarını ertelemesinler, Türkiye ekonomi, istikrar, kalkınma alanında gerekli adımları kararlılıkla atmaya devam edecek.

- Faiz

Merkez Bankası bağımsız olduğuna göre o kararı benim açıklamam yanlış olur. Merkez Bankası hangi tedbiri alması gerekiyorsa, o tedbiri almakta tereddüt etmeyecektir. 

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (0)