Başbakan Yıldırım: Mevcut Sistem Darbe Sistemidir

Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Sistemine ilişkin yaptığı açıklamasında mevcut sistemin darbe sistemi olduğuna değindi.

GÜNDEM 06.04.2017, 10:21
Başbakan Yıldırım: Mevcut Sistem Darbe Sistemidir

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir Saat Kulesi önünde gerçekleştirilen Habertürk TV - Bloomberg HT ortak canlı yayınında "Türkiye'nin Referandumu-Gençler Başbakana Soruyor" adlı programa katıldı. Başbakan Binali Yıldırım burada gençlerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları şöyle oldu;

"MEVCUT SİSTEM DARBE SİSTEMİDİR"

"Parlamenter sistem de bir sistemdir ama bizim sistemimiz parlamenter sisteme de benzemiyor. Bizimki ne parlamenter sistemi ne başkanlık sistemi, bizimki darbe sistemi. Darbe yapanlar anayasayı parlamenter sisteme göre yaptılar ama cumhurbaşkanının yetkilerine gelince, oraya başbakandan fazla yetki koydular."

"Nereye kadar gideceğiz, bugün iyi gidiyor, aynı partideyiz. Cumhurbaşkanımızla 70'li yıllardan beri yol arkadaşıyız ama bu gelecekte böyle olacak anlamına gelmiyor. Çünkü geçmişte yaşanan sorunlar ortada. Bu çift başlılık, iki irade, Türkiye'ye kaybettiriyor, işin özü o. Burada bir iradeyi teke indirmek, milletin yetki verdiğinin ülkeyi yönetmesi. Olay bundan ibaret."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)