Başbakan Yıldırım: Türkiye 4 Milyon Sığınmacıya Ev Sahipliği Yaparak İnsanlık Vazifesini Yerine Getiriyor

Başbakan Binali Yıldırım, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesaj içerisinde; savaşlar, işgaller ve doğal afetler sonucunda evlerini, yurtlarını terk etmek zorunda kalan insanların sayısının arttığını ifade ederek Türkiye'nin 4 milyon sığınmacıya ev sahipliği yaptığını ifade ederek insanlık vazifesini yerine getirdiğini ifade etti.

Başbakan Yıldırım: Türkiye 4 Milyon Sığınmacıya Ev Sahipliği Yaparak İnsanlık Vazifesini Yerine Getiriyor

Başbakan Binali Yıldırım, Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajla beraber; savaşlar, işgaller ve doğal afetler sonucunda evlerini, yurtlarını terk etmek  zorunda kalan insanların sayısının günden güne arttığını sözlerine ekledi.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

"Türkiye dün Balkanlardan, Kafkaslardan ve sair bölgelerden gelerek  ülkemize iltica edenleri nasıl bağrına bastıysa bugün de baskı ve zulmümden  kaçarak kendisine sığınanları hiçbir ayırım gözetmeksizin kabul etmekte ve bu  insanların insanca yaşayabilmesi için bütün imkanlarını seferber etmektedir." dedi.

Ayrıca Başbakan Yıldırım açıklamasında; Türkiye'nin, izledikleri politikalarla milyonlarca  insanın sığınmacı durumuna düşmesine neden olan ve mağdur durumdaki bu insanlara  yardım elini uzatmaktan kaçınan ülkelerin aksine 3,5 milyonu Suriyeli olmak üzere  4 milyon sığınmacıya ev sahipliği yaparak insani vazifesini bihakkın ifa ettiğini ifade etti.

Konuyla alakalı olarak; "Türkiye Cumhuriyeti devleti, bugüne kadar daima mazlumun  yanında ve zalimin karşısında durduğu gibi bundan sonra da mağduru olmayan bir  dünyanın tesisi için çalışmaya devam edecektir" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 17:30
YORUM EKLE