Başsavcılık Açıkladı! HDP'li ve CHP'li Vekiller Hakkında Fezleke Hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 12 HDP'li Milletvekili hakkında"terör örgütü propagandası yapma" ve bunun yanı sıra 3 CHP'li milletvekili hakkında ise "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan fezleke hazırlandığı bildirildi.

GÜNDEM 05.10.2018, 16:35 05.10.2018, 16:42
Başsavcılık Açıkladı! HDP'li ve CHP'li Vekiller Hakkında Fezleke Hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlandığı belirtilen fezlekelerde Ayhan Bilgen'in yanı sıra Ayşe Acar Başaran, Alican Önlü, Berdan Öztürk, Bedia Özgökçe Ertan, Feleknas Uca, Filiz Keresteci, Kemal Bülbül, Meral Danış Beştaş, İmam Taşçıer, Nimetullah Erdoğmuş ve Pervin Buldan'ın konuşmalarında terör örgütü propagandası yaptıkları ifade edildi.

Ayrıca fezlekelerin TSK tarafından Afrin bölgesinde PYD/YPG/PKK/KCK ve DEAŞ üyesi oldukları belirlenen terör örgütü üyelerini etkisiz hale getirmek, bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskılarından ve zulümlerinden kurtarmak amacıyla devam edilen Zeytin Dalı Harekatı aleyhinde açıklamalarla ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ndeki konuşmalarından dolayı hazırlandığı ifade edildi.

Bununla beraber CHP Milletvekillerinden Çetin Osman Budak, Erdin Bircan ve Aykut Erdoğdu hakkında ise "cumhurbaşkanına hakaret" suçundan fezleke düzlendiği açıklandı.

Anayasa'nın 83. maddesine yönelik olarak Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması taleplerinde bulunan fezlekelerin Meclis Başkanlığına sunulmak üzere Adalet Bakanlığına gönderildiği ifade edildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)