Başsavcılık tarafından Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe'deki tüm sandık görevlilerine inceleme başlatıldı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Mart'ta usulsüzlük yapıldığına ilişkin yürüttüğü çok sayıda soruşturmayı, "Kadıköy soruşturması", "Maltepe soruşturması" ve "Ataşehir soruşturması" adı altında üç ayrı soruşturmada birleştirdi. Bu üç ilçedeki tüm sandık görevlilerine yönelik soruşturma başlatıldı.

GÜNDEM 15.05.2019, 13:38
Başsavcılık tarafından Kadıköy, Ataşehir ve Maltepe'deki tüm sandık görevlilerine inceleme başlatıldı

31 Mart'ta çok sayıda usulsüzlük yapıldığı iddasıyla soruşturma kapsamına alınan Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir'deki tüm sandık görevlilerine inceleme başlatıldı.

Görevli personelin kimlik bilgileri istendi

Başsavcılık, üç ilçedeki tüm sandıklarda görevli personelin kimlik bilgilerini istedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimde usulsüzlük yapıldığına ilişkin yürüttüğü çok sayıda soruşturmayı, "Kadıköy soruşturması", "Maltepe soruşturması" ve "Ataşehir soruşturması" adı altında üç ayrı soruşturmada birleştirdi.

Bu üç ilçedeki tüm sandıklarda görevli personelin kimlik bilgilerini isteyen başsavcılık, oyların sayımı, birleştirme tutanakları ve sisteme girişinde usulsüzlük yapılıp yapılmadığının tespiti için çalışma başlattı. Bu amaçla üç ilçenin seçim kurullarından istenen bilgi ve belgeler 26 klasör halinde başsavcılığa gönderildi. 

Yorumlar (0)