'Başta Meclis Olmak Üzere F Klavye Kurslarının Yaygınlaştırılması Gerekiyor'

AK Parti İstanbul Milletveki Ekrem Erdem Türkiye'de F klavye kullanılması hakkında çeşitli açıklamalar yaparak "Başta Meclis olmak üzere, F klavye kurslarının yaygınlaştırılması gerekiyor." dedi.

GÜNDEM 22.02.2017, 14:33 22.02.2017, 17:21
'Başta Meclis Olmak Üzere F Klavye Kurslarının Yaygınlaştırılması Gerekiyor'

AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erde partisinden bir grup Milletvekili ile basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Erdem, F klavye hakkında görüşlerini açıkladı.

"Ekrem Erdem deyince akla, dil ve F klavye gelir." diyen Erdem, kamuoyunda F klavye konusunda farkındalık oluşturmak istediğini belirtti.

Erdem, TBMM Başkanlığına, 2005 yılında, Türkçe'nin karşı karşıya bulunduğu sorunların araştırılması için önerge verdiklerini anımsatarak, o gün konunun tabelalarda kullanılan isimlere ilgili olduğunu ifade etti.

FATİH PROJESİNDE F KLAVYE KULLANILIYOR

Erdem F klavyenin üstündeki bütün kelimelerin Türkçe olduğunu TL simgesinin de yer aldığını aktardı. Erdem bu bağlamda Türkçe diline karşı duyarlılığın oluştuğunu ifade etti. 

Ayrıca AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem gazetecilere "Türkiye'nin klavyesi F, Q klavyeye mahkum değiliz" kitapçığı dağıttı. Ayrıca Erdem MEB FATİH projesinin klavyesinin de F klavye olduğunu belirtti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)