Başvuru şartlarını sağlayanlara ayda 1460 TL maaş veriliyor!

Başvuru şartlarını sağlayanlara ayda 1460 TL maaş veriliyor!

Başvuru şartlarını sağlayanlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından aylık 1460 TL maaş veriliyor. Bakanlık tarafından verilen 1460 TL maaşın kimlerin alacağı da açıklandı. 1460 TL Maaş başvuru detayları ve başvuru belgeleri haberimizin detayında...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından Kronik Hastalara Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık 1460 TL Maaş veriliyor.

Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişilere verilen maaş alınması için belli başvuru şartları bulunuyor. Başvuru şartlarını sağlayanlara Bakanlık tarafından 1460 TL maaş verilerek destek olunuyor.

KRONİK HASTALARA MAAŞ GİBİ NAKİT PARA YARDIMI 

Kronik Hastalara Yönelik Yardım Programı kapsamında yapılan 1460 TL nakit para desteği Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle psiko-sosyal ve mali kayıp yaşayan hastalar için aylık olarak yapılıyor. Bu yardımı almak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Resmi interet sitesi üzerinden yapılan resmi açıklamada Nakit para desteğinin Tüberküloz veya SSPE hastası olan kişi veya hastaya bakmakla yükümlü kişilere verileceğinin yanı sıra Mütevvelli Heyeti tarafından onaylanan ve Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınan kişilere evrak talep edilmeden ödeneceği bildirildi.

Başvuru şartlarını sağlayanlara ayda 1460 TL maaş veriliyor!

1460 TL NAKİT PARA YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1460 TL nakit para desteği başvuru şartları şöyle:

-Kronik hastalar arasından Tüberküloz ve SSPE hastalığı olan kişilere veriliyor.

-Hasta olan kişilerin Mütevvelli Heyeti tarafından onaylanması ve Halk Sağlığı Yönetim Sisteminden hastalık bilgileri alınması gerekiyor.

İSTENEN BELGELER

-TC Nüfus Cüzdanı

-Tüberküloz ve SSPE hastalığına yakalandığına dair hastane raporu.

Başvuru şartlarını sağlayanlara ayda 1460 TL maaş veriliyor!

NAKİT PARA DESTEĞİ BAŞVURUSU NEREYE YAPILACAK?

Hasta ve hasta yakınlarının il veya ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları şubelerine başvuru yapabilirler. 

SOSYAL YARDIMLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler