Başvurusu Reddedilen Taşeron İşçiye Kadro Yolu Açıldı

kadro başvurusu kurumlar tarafından çeşitli sebeplerden dolayı reddedilen taşeron işçilerin kadroya alınmalarının yolu açıldı. KDK tarafından yapılan görüşmeler sonrasında kadro başvurusu reddedilen taşeron işçi sürekli işçi kadrosuna geçirildi. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 25.04.2018, 16:44 25.04.2018, 17:24
Başvurusu Reddedilen Taşeron İşçiye Kadro Yolu Açıldı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı çocuk evlerinde çalışan bir taşeron işçinin kadro başvurusu kabul edilmedi. Bu konu ile ilgili olarak Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tarafından "dostane çözüm yolu" kapsamında çeşitli görüşmeler yapıldı. Yapılan görülmelerin ardından başvurusu kabul edilmeyen taşeron işçinin kadroya geçirilmesine onay verildi.

Bu konu ile ilgili olarak Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından bir açıklama yapıldı. Kurum tarafından yapılan açıklamada askerlik, izin, istirahat gibi nedenlerle çalıştırılmayan işçilerin yerine alt işverene bağlı olarak nöbet usulüyle çocuk evlerinde çalışan taşeron işçi, sürekli işçi kadrosuna geçirilmemesi üzerine konunun KDK'ya taşındığı ifade edildi.

Bu konu hakkında başvuru yapan kişi 2 Ocak 2017'den itibaren söz konusu yerde çalıştığını, kadroya geçiş için yaptığı başvurunun, çalıştırılmadığı gerekçesiyle 4 Aralık 2017 tarihi itibarıyla başvurusunun reddedildiğini ifade etti.

BAŞVURUCU KADROYA ALINDI

KDK tarafından şikayet başvurusu değerlendirildi. Değerlendirmenin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile KDK "dostane çözüm yolu"na giderek bir görüşme gerçekleştirdiler.

Yapılan görüşmelerin ardından söz konusu taşeron işçi kadroya geçirildi. Taşeron işçi kadroya geçişlere yönelik hükümleri de içeren 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında sürekli işçi kadrosuna geçirildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
Rukiyeo 1 yıl önce
Okulaile birligiinde calisana kadro istiyoruz yeter artik