Batman'daki Hain Saldırı Hakkında Açıklama

Batman'da askeri araca düzenlenen ve 7 askerimizin şehit olup 2 askerimizin de yaralandığı saldırı hakkında hükümetten açıklama geldi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 04.10.2018, 11:43
Batman'daki Hain Saldırı Hakkında Açıklama

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Batman'da 7 askerimizin şehit olduğu ve 2 askerimizin de yaralandığı saldırı hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş açıklamalarında çok acı bir haber olduğunu ifade ederek Allah'tan rahmet diledi.

"HAİNCE ŞEHİT EDİLDİLER"

Konu ile ilgili olarak AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş doğu ve güneydoğu Anadolu’nun birçok şehrin diyarı huzur haline geldiğini ifade ederek amacın her vatandaşın huzur içinde yaşaması olduğunu vurguladı. Bunun yanı sıra Numan Kurtulmuş yola döşenen EYP'nin patlaması sonucunda hain bir şekilde askerlerimizin şehit edildiğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu:

"TERÖR DİZ ÇÖKECEK"

"Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Bu millet bu terör saldırılarını bertaraf edecek, ipleri başkaları elinde olan terör sürülerini bertaraf edecektir. Ortadoğu’da yaşanan kıyameti görüyoruz. Terörün niçin kullanıldığını görüyoruz. Bunları vekalet savaşlarının araçları olarak kullanıyorlar. Terör örgütlerini maşa olarak kullanarak büyük zarar veriyorlar. Terör örgütlerinin tamamını lanetliyoruz. Hepsini lanetliyoruz, bu bir insanlık suçudur. Bu insanların güvenliğe huzura ihtiyacı var. Biz de devlet olarak bunu gerçekleştirmek için seferber oluyoruz. Vatandaşlın huzurunu, güvenini engellemek için her türlü saldırıyı yapıyorlar. Bunun hesabını verecekler, bu bölge saldırılardan kurtarılacaktır. Eninde sonunda terör diz çökecek"

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)