Bayram İçin Ülkelerine Giden Suriyeliler Geri Dönmeye Başladı

Ramazan Bayramı'nı ülkesinde geçirmek isteyen Suriyeli'ler an itibari ile sınır kapılarından geri dönmeye başladı. Suriyelilerin dönüşleriyle beraber Cilvegözü Sınır Kapısı'nda yoğunluğun yaşandığı açıklandı.

Bayram İçin Ülkelerine Giden Suriyeliler Geri Dönmeye Başladı

Ramazan Bayramı'nı ülkesinden geçirmek adına Türkiye'nin farklı illerinden gelerek Hatay'ın Reyhanlı ilçesinden ülkelerine geçiş yapan Suriyelilerin dönüşleri başladı.

Cilvegözü sınır kapısına gelen Suriyeli ailelerin Türkiye'ye girişleri ise pasaport, ön kayıt belgesi ve geçici koruma kimlik kartı ve yabancı tanıtma kartları ile sağlanmakta.

Ayrıca Suriyelilerin Türkiye'ye dönüşlerinin başlamasıyla beraber Cilvegözü Sınır Kapısı'nda zaman, zaman yoğunluk yaşandığı ifade edildi.

Ramazan Bayramı'nı ülkelerinden geçirmek isteyen 83 bin civarı Suriyeli Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yapmıştı.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2018, 17:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Celaleddin
Celaleddin - 1 yıl Önce

Allahını seven şu işi bana Bi anlatsın