Bayram Öncesi Van'da Korkutan Deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından paylaşılan verilere göre akşam saatlerinde Van'da şiddetli bir deprem yaşandı. Meydana gelen depreme dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

GÜNDEM 14.06.2018, 19:45
Bayram Öncesi Van'da Korkutan Deprem

Van'da akşam saatlerinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Van'a bağlı Tuşba İlçesi olan depremin büyüklüğü 4.5 olarak açıklandı. 

VAN'DA 4.5 ŞİDDETİNDE DEPREM

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) resmi internet sitesi üzerinden paylaşmış olduğu verilerde depremin merkez üssü olarak Van'ın Tuşba İlçesini gösterdi. Akşam saat 18.42 sularında meydana gelen depremin şiddeti 4.5 olarak aktarılırken depremin yerin yaklaşık 5 km derinliğinde meydana geldiği bildirildi. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de yaşanan depreme dair verilerini kamuoyu ile paylaştı. Kandili Rasathanesi tarafından paylaşılan verilerde, depremin merkez üssü Van'ın Gedibulak İlçesi gösterilirdi. Depreme dair verilerinde depremin büyüklüğünü 4.4 olarak açıklayan Kandilli Rasathanesi depremin yerin 5 km derinliğinde meydana geldiğini duyurdu. 

Kamupersoneli.net - ANKARA


 

Yorumlar (0)