Bayramda Bankalar ve Eczaneler Açık Mı? PTT Kaça Kadar Açık?

Arefe günü ile beraber 3.5 gün sürecek Ramazan bayramı tatili başladı. Vatandaşlar bayramda eczaneler, bankalar ve PTT'lerin açık olup olmadığını araştırıyorlar. Peki bankalar ve eczaneler kaça kadar açık? İşte detaylar.

GÜNDEM 14.06.2018, 11:32
Bayramda Bankalar ve Eczaneler Açık Mı? PTT Kaça Kadar Açık?

Arefe gününün yarım gün idari izin olarak sayılmasıyla beraber 3.5 gün devam edecek olan Ramazan Bayramı tatili başladı.

Tatilin başlamasıyla beraber vatandaşlar bankaların, eczanelerin açık olup, olmadığını araştırıyorlar.

PEKİ ECZANELER, BANKALAR VE PTT AÇIK MI?

Eczaneler haftanın altı günü vatandaşlara hizmet vermektedir. Kapalı oldukları süreçte ise nöbetçi eczaneler açık olmaktadır. Bununla beraber vatandaşlar acil ihtiyaçlarını karşlımaktadır. Eczaneler resmi tatillerde kapalı olmaktadır.

Peki arefe günü ve bayramda hangi eczaneler açık olacak?

Arefe gününün tam gün tatil edilmemesiyle beraber 14 Haziran 2018 tarihinde Perşembe günü bankalar öğlene kadar açık olacak.

12:30'a kadar işlemlerin alınabileceği ifade edilirken PTT'ler öğlenden sonra resmi tatile girecek cum günü Bayramın 1. günü olması sebebiyle bankalar ve PTT'ler kapalı olacak.

Eczaneler hafta içi mesaisine ise sabah saat 08.30’da başlıyor ve Akşam saat 19.30’da kapanmakta.

Cumartesi günü ise saat 09.00 ile 19.00 arasında hizmet veriyorlar. Eczaneler arefe günü saat 13.00’e kadar açık olacak. Öğleden sonra ve bayramın üç günü nöbetçi eczaneler hizmet verecekler.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)