Bayramda Trafik Kazalarının Bilançosu Çok Ağır! 58 Ölü 392 Yaralı

Ramazan Bayramı tatilinin girmesinin ardından tatile ve memleketlerine giden vatandaşların gidiş ve dönüş yollarında yapmış oldukları trafik kazalarının bilançoları açıklandı. Detaylar haberimizde...

Bayramda Trafik Kazalarının Bilançosu Çok Ağır! 58 Ölü 392 Yaralı

Ramazan ayının sona ermesinin ardından İslam alemi ile ülkemizde de büyük bir coşkuyla kutlanan Ramazan Bayramı'na yaşanan trafik kazaları nedeniyle gölge düştü. Ramazan Bayramında şehir içi ve şehirler arası yollarda meydana gelen trafik kazalarında toplam 58 vatandaş hayatını kaybetti. Yurdun çeşitli bölgelerinde meydana gelen bu trafik kazalarında ayrıca 392 vatandaş yaralandı. 

BAYRAMA TRAFİK KAZALARI GÖLGE DÜŞÜRDÜ

Edinilen bilgilere göre, Ramazan Bayramı tatilinin ilk günü yani arefe günü yurt genelinde yaşanan trafik kazalarında 11 vatandaş hayatını kaybederken 70 vatandaşta yaralandı. Bayramın ilk günündeki trafik kazaları ise 15 kişinin ölümü, 98 kişinin yaralanmasıyla sonuçlandı. Bayramın ikinci günü yaşanan trafik kazalarında ise en çok vatandaşın hayatını kaybettiği gün oldu. İkinci günde yaşanan kazalarda 17 kişi hayatını kaybetti, 118 kişi yaralandı. Ramazan Bayramı tatilinin üçüncü gününde çeşitli illerde saat 17.00'ye kadar meydana gelen trafik kazaları ise 15 kişinin yaşamını yitirmesi, 106 kişinin yaralanmasıyla sonuçlandı.

58 Vatandaş Hayatını Kaybetti

Arefe günü, bayramın bir iki ve üçüncü günlerinde yaşanan trafik kazalarının toplamında 58 kişi hayatını kaybetti, 392 kişi yaralandı.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE