Bazı Makamlara Yerli Araç Zorunluluğu Getirildi !

Taşıt Kanununda yapılan düzenlemeler kapsamında bazı makamlar dışında yerli zorunluluğu getirildi. Konu ile ilgili olarak yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek.

GÜNDEM 31.10.2018, 14:17 31.10.2018, 14:31 Batuhan
Bazı Makamlara Yerli Araç Zorunluluğu Getirildi !

Taşıt kanununda yapılan çeşitli düzenlemeler kapsamında makamlara yerli araç zorunluluğu getirildi. Buna göre bazı makamlar dışında, yabancı menşeli binek veya station-wagon cinsi taşıt edinilemeyecek.

BU MAKAMLARA YABANCI MENŞELİ ARAÇ ALINABİLECEK

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararında Taşıt Kanunu kapsamında edinilecek taşıtların menşesinin, silindir hacimlerinin ve diğer niteliklerinin belirlenmesine dair kararda değişiklik yapılmasına ilişkin esaslar belirtildi.

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararına göre aşağıdaki makamlar yabancı menşeli araç satın alabileceklerdir:

"Kamu Basdenetcisi, üniversite rektörleri, Diyanet İşleri Başkanı, Genelkurmay 2. Başkanı ve başkanlıkları, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlıkları, Ordu, Kolordu, Tümen, Donanma, Hava Kuvvet ve Yurt İçi Bölge Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanı, general veya amiral rütbesi ile fiilen işgal edilen diğer bütün makamlar ile bakanlık müsteşarları, düzenleyici ve denetleyici kurum başkanları, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, İzmir Emniyet Müdürlükleri ile güvenlik önlemli (zırhlı) araçlar, koruma altına alınanlarla ilgili yönetmelik hükümlerine göre tahsis olunanlar ile Cumhurbaşkanlığına bağlı başkanlıklar ve idarelerin yurt dışı teşkilatları"

Bu makamların dışındaki makamlara yerli araç zorunluluğu getirildiği Cumhurbaşkanlığı Kararında belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)