BBP Genel Başkanı Destici'den Tezkere Açıklaması

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici yarın TBMM'de oylanacak olan Tezkere hakkında değerlendirmelerde bulundu.

BBP Genel Başkanı Destici'den Tezkere Açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisinde sınır ötesi operasyon için tezkere oylanacak. Konuya ilişkin olarak Büyük Birlik Partisinden yazılı bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre Genel Başkan Mustafa Destici parti genel merkezinde Elbeyliler Derneği Gaziantep ve Beğdili Oğuz Boyları Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü.

Büyük Birlik Partisi tarafından yapılan yazılı açıklamada Genel Başkan Mustafa Destici'nin konuşmasına da yer verildi. una göre Destici, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapmayı planladığı "korsan bağımsızlık referandumunu" reddettiklerini, buna asla müsaade edilmemesini ve bundan vazgeçilmemesi halinde gereğinin yapılmasını ifade ettiklerini anımsattı. Konu ile ilgili olarak Mustafa Destici'nin açıklamaları şöyle oldu;

ASKERİ MÜDAHALE

"Türkiye, Barzani'ye açıkça bu referandum kararından vazgeçmezse sınırların kapatılacağını, kendi alanlarına hapsedileceğini, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin askıya alınacağını bildirmelidir. Hele ki Kerkük'ün ve diğer Türkmen bölgelerinin kırmızı çizgimiz olduğunu, buralarda referandum yapılmaya kalkarsa hem uluslararası anlaşmalardan doğan hakların kullanılacağını hem de askeri müdahalenin seçenekler arasında olduğunu bildirmelidir."

"TEZKEREYİ DESTEKLİYORUZ"

"Tezkereyi destekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bağımsızlığından, milli birliğimizden, Suriye ve Irak'taki Türkmenler'in varlığının korunmasından ve terörle mücadeleden yana olan bütün milletvekillerini bu tezkereye 'evet' demeye çağırıyoruz."

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE