BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: " Türkiye Bu Kadar Kahpecesini Görmemişti" (Mustafa Destici Kimdir?)

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye, darbelerin bu derece kanlısını, vahşisini, adicesini, kahpecesini görmemişti." dedi. Destici, partisinin genel merkezinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 24.07.2016, 15:33 24.07.2016, 15:45
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: " Türkiye Bu Kadar Kahpecesini Görmemişti" (Mustafa Destici Kimdir?)
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Türkiye, darbelerin bu derece kanlısını, vahşisini, adicesini, kahpecesini görmemişti." dedi.

Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin, Fetullahçı Paralel Devlet Yapılanması'nın TSK içerisindeki cuntası tarafından darbe girişimi ile karşı karşıya kaldığını belirten Destici, "Bu darbe girişimini bir kere daha şahsım ve camiamız adına en sert bir şekilde lanetliyor ve ülkemize bu kara geceyi yaşatanları Yüce Rabbim kahretsin diyorum" ifadesini kullandı.

Destici, 15 Temmuz'un Türkiye için bir milat olduğunu vurgulayarak, TBMM bombalanırken oraya ulaştıklarını, önce TBMM Başkanı İsmail Kahraman, daha sonra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'u telefonla arayarak darbeye karşı olduklarını söylediğini belirtti. Destici, darbenin ardından teşkilatlara yazı göndererek darbe karşıtı toplantılara katılınmasını istediğini aktardı.

Türkiye'nin birçok darbe ya da darbe teşebbüsü gördüğünü anımsatan Destici, "Türkiye, darbelerin bu derece kanlısını, vahşisini, adicesini, kahpecesini görmemişti." dedi.

Darbeye direnen tüm kamu ve sivil toplum kesimlerine teşekkür eden Destici, OHAL uygulamasını da doğru atılmış bir adım olarak gördüğünü vurguladı. Destici, darbe sonrası temizlik sürecinde de ispiyonculuk ve jurnalcilik konusunda dikkatli olunmasını istedi.

Mustafa Destici, idam cezasının geri getirilmesi konusunda milyonlarca imza topladıklarını ve bunu TBMM'ye sunduklarını belirterek, bu konudaki adımların atılması gerektiğini bildirdi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası

Eski genel başkanları Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının ardından enkazdan cihazları söken Kıdemli Başçavuş Aydın Özsıcak ve Pilot Kurmay Yarbay Davut Uçum hakkında da darbeye destek verdikleri yönünde açıklamalar olduğuna işaret eden Destici, bu isimlerin gözaltına alınmasından dolayı memnun olduklarını ancak "helikopterin düşmesine sebep olan iki savaş uçağının" hangi pilotlar tarafından kullanıldığının da ortaya çıkarılması gerektiğini ifade etti. 

Genel Başkan Destici, bir gazetecinin sorusu üzerine partisinde FETÖ mensubu kimsenin olmadığını vurgulayarak, bunun kara bir iftira olduğunu kaydetti.

Mustafa Destici Kimdir ?

1996 Yılında Eskişehirde Mustafa Destici, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanıdır.Büyük Birlik Partisi'nin Kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009 tarihinde helikopter kazası geçirdiğinde partinin teşkilat işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısıydı.Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün kesinleşmesinden sonra gerçekleştirilen 4. Olağanüstü Kongresi'nde Yalçın Topçu'nun listesinden Genel Sekreter seçildi.2011 Türkiye genel seçimlerinde Ankara 2. bölge 1. sıradan aday oldu. Seçimlerde alınan sonuç üzerine istifa eden Yalçın Topçu'nun ardından gerçekleştirilen 5. Olağanüstü Kongrede geçerli sayılan 639 oydan 628'ini alarak Genel Başkan seçilmiştir. Saadet Partisi ile ittifak kararı ardından 7 Nisan 2015 tarihinde Büyük Birlik Partisi'nden istifa ederek Saadet Partisi çatısı altında Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'ne Ankara 2. bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak girmiştir. Ancak Saadet Partisi seçim barajını aşamadığından dolayı milletvekili seçilemedi ve 12 Temmuz 2015 tarihinde yeniden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanlığı'na seçildi.


Kamupersoneli.net | AA

Yorumlar (1)
Sezgin 3 yıl önce
Mustafa Destici'nin açıklamalarında da BBP'nin web sitesinde de Paralel yapı ne de FETÖ'nün adı hiç geçmiyor. İlginç.