BDDK'dan Bankalar Hakkında Çıkan Haberlere İlişkin Açıklama!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bazı basın organlarında çıkan banka haberlerine ilişkin bir açıklama yayımladı.

GÜNDEM 21.10.2017, 23:20
BDDK'dan Bankalar Hakkında Çıkan Haberlere İlişkin Açıklama!

Bazı basın yayın organlarda bankalar ile ilgili haberlerin çıkması üzerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) konuya ilişkin bir açıklama yayımladı.

BDDK'DAN BANKA HABERLERİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

BDDK tarafından yayımlanan duyuruda, bazı basın yayın organlarında ortaya atılan banka haberlerine dikkat çekilirken bu haberlerin mesnetsiz olduğu vurgulandı. Yayımlanan duyuruda ayrıca bankalar ile ilgili haberlere itibar edilmemesi aktarılırken bu tür haberlerin suç teşkil ettiği bildirildi. 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayımlanan duyuru metni, 

"Bugün bazı basın yayın organlarında yayınlanan bankalarımız hakkında çıkan, söylenti niteliğindeki, bir belge ve bilgiye dayanmayan haber ve açıklamalara itibar edilmemesi, bu tür mesnetsiz ve gerçeğe aykırı haberlere yer verilmesinin ilgili mevzuat çerçevesinde açıkça suç teşkil ettiğinin bilinmesi ve benzer haberleri yapanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı hususu kamuoyuna önemle duyurulur. Bankalarımız ve sektörümüz dün olduğu gibi bugün de kurumumuzun gözetimi ve denetimi altında güçlü ve sağlam bir şekilde yoluna devam etmektedir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)