Bedelli Askerlik 4. Celp Dönemleri Ne Zaman Açıklanacak? Merakla Bekleniyor

Bedelli askerlik başvurularının sona ermesiyle beraber Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılacak olan 4. celp dönemi duyurusu merakla bekleniyor. Peki bedelli askerlik 4. celp dönemleri ne zaman belli olacak? İşte merak edilen tüm detayları sitemizde okurlarımızla paylaşıyoruz.

GÜNDEM 07.11.2018, 10:04 Kerim Solak
Bedelli Askerlik 4. Celp Dönemleri Ne Zaman Açıklanacak? Merakla Bekleniyor

Bedelli askerlik başvurusunda bulunan vatandaşlar 4. celp dönemlerinin ne zaman belli olacağını merak ediyor.

Başvuruların sona ermesiyle beraber Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılacak olan açıklama merakla bekleniyor.

1, 2, 3. celp dönemlerinin açıklanmasından sonra 4. celp dönemleri için bekleyiş devam ediyor.

Başvuru yapan adaylar 4. celp dönemlerinin ne zaman belli olacağını araştırırken konuya yönelik olarak Milli Savunma Bakanlığı'ndan henüz net bir açıklama yapılmadı.

BEDELLİ ASKERLİK SÜRECİ

3 Ağustos 2018 tarihinde başlayan Bedelli Askerlikle belirlenen 1, 2, ve 3. celp dönemleri açıklandı ve 16 Kasım 2018 (Cuma) günü sona erecek olan Bedelli askerlik 3. celp döneminin ardından başvurularını tamamlayıp 21 gün askerlik için sırada bekleyen binlerce vatandaş yeni celp dönemi tarihlerini araştırmaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

PEKİ BEDELLİ ASKERLİK YENİ CELP DÖNEMLERİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Daha önce yapılan açıklamalara göre başvuruların sona ermesi itibariyle yeni celp dönemleri için sürecin konuşulacağı ve başvuru sayısına göre yeni bir strateji uygulanacağı belirtilmişti.

Bedelli askerlik yeni celp dönemleri açıklandıktan sonra silahaltına alınacak olan adaylar e-devlet üzerinden işlemlerini yapabilecekler.

4. celp dönemleri açıklandığı anda kamupersoneli.net olarak sizlerle paylaşacağız.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)