Bedelli Askerlik Başvuru Detayları Belli Oldu

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş bedelli askerlik hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Mehmet Muş açıklamalarında bedelli askerlik başvuruları hakkında yeni detayları açıkladı.

GÜNDEM 26.07.2018, 13:49 26.07.2018, 14:05
Bedelli Askerlik Başvuru Detayları Belli Oldu

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik hakkında yeni açıklamalarda bulundu ve geçmiş dönemdeki başvuruların üzerinde bir başvurunun olacağını belirtti.

Bunun yanı sıra Mehmet Muş bedelli askerlikteki amacın TSK'nın gelecekle ilgili vizyonunu, buna bağlı olarak da personel rejimini kalıcı şekilde düzenleyip, bir daha toplumun, bu tip beklenti oluşturacak bir yapıyla karşı karşıya kalmasını engellemek olduğunu vurguladı.

BAŞVURULAR 3 AY İÇİNDE YAPILACAK

Ayrıca Mehmet Muş bedelli askerlik başvuruları hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu. Mehmet Muş açıklamalarında kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içinde başvuru yapılması gerektiğini ifade ederek bedelli askerlik düzenlemesinin yaklaşık 1 milyon 300 bin genci ilgilendirdiğini ifade etti.

KAÇ DÖNEMDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş açıklamalarının devamında bedelli askerliğin kaç dönemde gerçekleştirileceğine ilişkin açıklamalarında konuyla ilgili usul ve esasları Milli Savunma Bakanlığının belirleyeceğini ifade etti. Mehmet Muş açıklamalarının devamında bedelli askerlikteki eğitimin 21 gün süreceğini bu kapsamda hem temel askerlik eğitimi verileceğini bunun yanında tarih, vatandaşlık bilgileri gibi teorik bilgilerin de verileceğini ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)