Bedelli Askerlik Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Bedelli askerlik yasa teklifi onaylandı ve bundan sonra isteyen herkes bedelli askerlik yapabilecek. Bedelli askerlik için başvurular resmen başladı. Peki söz konusu başvurular ne zaman sona erecek?

GÜNDEM 22.07.2019, 07:33
Bedelli Askerlik Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Bedelli askerlik düzenlemesi kapsamında başvurular başladı. Başvuruların başlamasının ardından adaylar bedelli askerlik başvurularının ne zaman sona ereceği ücretlerin ne kadar olduğu araştırılıyor.

BEDELLİ ASKERLİK DETAYLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başvuru tarihleri ve ücreti paylaşıldı. Bedelli askerlikten yaralanmak isteyen adaylar e-Devlet'e TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapacak. Ardından arama kısmına Milli Savunma Bakanlığı yazarak MSB'nin tüm hizmetlerine ulaşabilecek.

2019'da silahaltına alınmak isteyenlerden yoklaması olmayanlar 16-31 Temmuz 2019 (dahil) tarihleri arasında e-Devlet veya askerlik şubesinden yoklamalarını yaptıracak ve bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er tercihlerini yapacak.

Bunun yaı sıra 2019'da sevke tabi olup yoklaması bulunanlar 16 Temmuz-31 Ağustos 2019 (dahil) tarihleri arasında bedelli askerlik, yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/er tercihlerini yapacak.

Bedelli askerlik 2019 yılı ücreti belli oldu. Buna göre fiyat 33.230 (otuzüçbinikiyüzotuz) TL olarak belirlendi.

Bedelli askerlik ile ilgili ödemeler Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT Şubelerine veya mal müdürlüklerine yapılacak. 

Yorumlar (5)
Salih Fırathan 4 hafta önce
Bedeli çıktı diyorlar ama başvuru yapamiyoruz şübeye gidiyorum onlarda daha yazı gelmedi diyorlar
Ömer 4 hafta önce
bıktırdılar iyice bedelliye başvuracam sistem pert şubeyi arıyorum bilen yok böyle sistem mi olur ortalıkta bir bedelli başvurusu var ama yapabilen yok lütfen bunu haber yapın kaç gündür işlemlerimi tamamlayamadım.
kadir 4 hafta önce
bedelli 2019 edevlet başvurularını yapamıyoruz
Ahmet 4 hafta önce
Bedelli kuraları kaç ayda bir olacak seneye başvurcam 1 sene kura için mi beklicez çok belirsizlik var anlamadım
Sıtkı 4 hafta önce
Başvuru yapamıyoruz şubeler başından kovuyor edevlette başvuru sayfası askerlik ertelemeye yonlendiryor orasıda bu hatayı veriyor Öğrenim Durumunuz uygun olmadığından Askerlik Erteleme İşlemini yapamazsınız. En Yakın Askerlik Şubesine Müracaat Ediniz.