Bedelli Askerlik Başvurularında 2 Haftada Rekor Kırıldı!

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un askeri kaynaklara dayanarak açıkladığı rakamlara göre bedelli askerlik için yapılan başvurularda rekor kırıldığı görüldü. Peki kaç bin kişi başvuru yaptı? İşte merak edilenler...

Bedelli Askerlik Başvurularında 2 Haftada Rekor Kırıldı!

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Muş'un yapmış olduğu açıklamalara göre; bedelli askerlik için yapılan başvurularda rekor kırıldı.

Bedelli askerlikten yararlanmak için ilk 2 haftada 340 bin kişinin başvuru yaptığı belirtildi.

1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yıllarındaki bedelli askerlik uygulamasından toplam 398 bin 731 kişi yararlandığı biliniyor.

Hürriyet'in haberine göre; Ayrıca bedellideki bu rekor başvuru sayısı uygulamadan faydalanacaklara yönelik olarak 400 bin başvuru sayısına ulaşabileceği beklentilerinin önünü açtı.

Diğer yandan 1 Ocak 1994'te ve öncesinde doğanları kapsayan bedelli askerlik yapmak isteyenler 15 bin TL, 38 yaş sınırının da kaldırıldığı için dövizli askerlikten yararlanmak isteyenler ise 2 bin Euro bedel ödemek zorundalar.

3 Kasım'da sona erecek sürenin sonunda kesin sayı belli olacak ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şahin44
şahin44 - 10 ay Önce

bedelli̇ deği̇l beleş askerli̇k