Bedelli Askerlik Başvurularında Büyük Şok!

Bedelli askerlik yapmak için bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşlar birçok bankanın kredi faizlerini oldukça yüksek tutması ve devlet bankalarının henüz bedeli kredisini başlatmamasından dolayı büyük bir şok yaşadı.

GÜNDEM 30.08.2018, 09:57 30.08.2018, 14:24
Bedelli Askerlik Başvurularında Büyük Şok!

Bankaların faizleri yüksek tutmasından dolayı tepkilerini dile getiren vatandaşlar bankalara kredi faizlerini düşürme çağrısında bulundular.

Kredi aylık ödeme tutarlarının fazla olmasının kimseye faydası olmayacağını belirtenler kredi konusunda kolaylık sağlanmasını ve bankların eli taşın altına koyması gerektiğini talep ediyorlar.

Geçtiğimiz günlere kadar kamu bankalarının bedelli askerelik kredisi kullandırdığı fakat daha sonra fiyat güncellemesi adı altında bu krediyi kaldırmış olduğu belirtildi.

Diğer kamu bankaları ise bedelli askerlik kredisi adı altında bir kredilerin olmadığını ifade ediyorlar.

Kamu bankaları bedelli askerlik kredisi kullanmak isteyenlere ihtiyaç kredisi adı altında yüzde 1,85'den başlayan faiz oranları ile kredi imkanları sağlıyorlar.

Özel bankalardan kredi çekmek isteyen vatandaşlar faiz oranlarının yükselmesiyle büyük bir şok yaşadılar.

Bazı bankalar faiz oranlarını 2,50'nin üzerine çıkartırken bazıları ise bu oranı 3 olarak açıklıyor.

Bankalar kredi çekilmesi durumunda vatandaşlara; hayat sigortası, kredi tahsis ücreti, kredi kartı kullandırma ve otomatik ödeme talimatı verme zorunluluğu şartlarını sunuyorlar.

Kısacası 15 bin TL kredi çekenler iki katı ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (4)
Faiz mağduru 1 yıl önce
Aynen böyle 15bine 18 ay icin 7 ila 8 bin faiz istiyorlar resmen yasal tefeci oldu bankalar sırf bu sebepten başvuru yaptim ama ücreti yatıramadım
Osman 1 yıl önce
Yasal tefecilik Baska bir şey değil
Tekin 1 yıl önce
10 bin cektim 13 bin odeyecegim aylik 560 lira
Gakkoş 1 yıl önce
Kredi vermemek için bin şeye bakıyorlar