Bedelli Askerlik Başvurularında Son Rakam Belli Oldu !

Bedelli askerlikten faydalanmak için başvuru yapan aday sayısı belli oldu. Bedelli askerlik hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz..

GÜNDEM 01.11.2018, 08:35 01.11.2018, 11:39 Batuhan
Bedelli Askerlik Başvurularında Son Rakam Belli Oldu !

Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarının ilgili birimlerinin katılımı ve Milli Savunma Bakanlığının koordinesinde bedelli askerliğe ilişkin çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU SAYISI

Bedelli askerlik başvurusu hakkındaki son rakamlar da açıklandı. Bu bağlamda bedelli askerlikten faydalanmak üzere başvuru yapan aday sayısı 722 bin 949 olarak belirtildi. Ayrıca başvurusunu yapa adaylardan 571 bin 400 kişinin de bedelli askerlik parasını yatırdığı belirtiliyor.

Sabah Gazetesinin aktardıklarına göre bedelli askerlik kapsamında yapılan başvurular değerlendirildiğinde ve adaylardan 30 bin TL tahsil edildiği göz önünde bulundurulursa bedelliden yaklaşık olarak 9 milyar TL gelir elde edildiği tahmin ediliyor.

Bedelli askerlik başvurusunu son günlere bırakan adaylar ise askerlik şubeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdular. 

SON BAŞVURU 3 KASIM'DA 

Kanuna göre, bedelli askerlikten faydalanmak isteyen hak sahipleri, 3 Ağustos'ta başlayan ve 3 Kasım'a kadar sürecek üç ay boyunca başvurularını e-Devlet üzerinden, ayrıca yurt içinde askerlik şubeleri ile yurt dışında konsolosluklar aracılığıyla yapabilecek.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (1)
Ümit Türel 9 ay önce
Vatani seviyorum