Bedelli Askerlik Başvurularında Süre Uzatılsın Talebi

SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun yaptığı açıklamalarında bedelli askerlik başvuru süresinin uzatılması için talepte bulundu. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 30.10.2018, 11:41 Batuhan
Bedelli Askerlik Başvurularında Süre Uzatılsın Talebi

SİME-SEN Genel Başkanı Serdar Dursun yazılı bir açıklama yaparak bedelli askerlik başvuru süresi hakkında bir talepte bulundu. Serdar Dursun açıklamalarında bedelli askerliğe başvuranlardan yalnızca yarısına yakın kısmının başvurusunun tamamlandığını ifade etti.

BAŞVURU SÜRESİ UZATILSIN TALEBİ

Bu konu hakkında Dursun Türkiye'de, şu anda 368 askerlik şubesinin hizmet verdiğini ve bu şubelerde 4 bine yakın memur çalıştığını belirterek bedelli askerlik başvuru süresinin uzatılmasını talep etti.

Dursun yazılı açıklamasının devamında 3 Ağustos'tan bugüne kadar bedelsiz askerlikte sevki yapılanlar göz önünde bulundurulduğunda, şu anda 1 haftada 300 bin kişinin daha sevkinin yapılması zorunluluğunun ortaya çıktığını ifade etti. Ayrıca Dursun, '24 saat çalışma' denildiğini ancak istatistiklere bakıldığında bu sevklerin 24 saat esası ile dahil yapılma ve belirtilen tarihe yetişme imkanı olmadığının gözlemlendiğini vurguladı. Konu ile ilgili olarak Dursun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Bedelli askerlik süresinin makul bir kısa zaman daha uzatılması gerekiyor. Bu uzatılma, hem şubelerdeki çalışanların hem, Milli Savunma Bakanlığı’nın hem de başvuruda bulunan ve bulunacak vatandaşların kesinlikle faydasına olacak bir ihtiyaçtır. Süre uzatılırsa problem ortadan kalkacaktır."

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (0)