Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Milli Savunma Bakanı Işık Açıkladı

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık çeşitli açıklamalar yaparak merak edilen bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağı konusunda açıklık getirdi.

GÜNDEM 06.01.2017, 11:58 06.01.2017, 12:14
Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Milli Savunma Bakanı Işık Açıkladı
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Haber Türk'te katıldığı bir programda önemli açıklamalar yaptı. Bakan Işık, merak edilen 2017 yılında bedelli askerliğin çıkıp çıkmaması konusuna açıklık getirdi. 

Bakan Işık'tan Bedelli Askerlik Açıklaması 

Bedelli askerlik kısa ve orta vadede gündemimizde yok. Terörle mücadele ediyoruz ayrıca Fırat Kalkanı Harekatını yürütüyoruz. Bir tarafta kendi canlarını hiçe sayarak vatani görevini yapan askerler varken, bedelli askerliği konuşmamız mümkün değil. Şartlar değişirse ben bir şey diyemem. 

Türkiye'nin yeni savunma konseptine ihtiyacı var. Tehdit önceliklerine göre Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeni bir yapılanmaya gitmesi gerekiyor. Konu ile ilgili olarak kaç kişilik orduya ihtiyaç var, söz konusu birlikler nerede konuşlandırılacak, minimum sayı ne olacak...

Bunlara göre her yıl belli bir askere ihtiyacımız olacak, fazlası olursa bedelli düşünülebilir. Bunun birkaç sene alacağını düşünüyorum. Gençlere tavsiyem meşru mazereti olmayanlar askerliğe başvurularını yapmaları. 

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)