Bedelli Askerlik İçin Flaş İddia: Şartlar Belli Oldu !

Seçimlerin gerçekleştirilmesinin ardından bedelli askerlik konusu yeniden gündeme geldi. Milyonlarca bedelli askerlik bekleyen vatandaşı yaş ve şartların belli olduğu iddiası heyecanlandırdı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

GÜNDEM 27.06.2018, 08:41 27.06.2018, 09:36
Bedelli Askerlik İçin Flaş İddia: Şartlar Belli Oldu !

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin tamamlanmasının ardından bedelli askerlik konusu yeniden gündeme geldi. Bedelli askerlik konusu seçim kampanyaları zamanında da çok fazla gündeme gelmişti. Seçimlerin gerçekleştirilmesinin ardından bedelli askerlik hakkında yeni bilgiler gelmeye başladı.

YAŞ VE ÜCRET BELLİ OLDU İDDİASI

Konu ile ilgili olarak Yeni Şafak'tan Kıymet Sezer'in aktardıklarına göre hükümet bedelli askerlik hakkında çalışmaları başladı. Çalışmalar kapsamında 20 bin TL ücret ve 26 yaş öne çıktı. Bu bağlamda bedelli askerlik ücretini ödeyenler askerlik hizmetinden muaf tutulacak. Bedelliden elde edilecek kaynak bütçeye gelir kaydedilmeyecek, savunma harcamalarına aktarılacak.

SİYASİLERDEN PEŞ PEŞE AÇIKLAMA GELMİŞTİ

24 Haziran seçimlerinin öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ bedelli askerlik hakkında çeşitli açıklamalar yapmıştı. 

Söz konusu açıklamalara göre bedelli askerlik çalışmalarının seçim sonrasında yapılması planlanırken, Bozdağ, ekim ayını işaret etmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bedelli askerlik hakkındaki açıklamalarında ortak aklı oluşturarak adım atılacağını ifade etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "Bu bedelli askerlik konusunda Sayın Başbakan açıklama yaptı. Nasip olursa 24 Haziran'dan sonra hemen bu işe girmek olmaz, hassas olmalıyız. Askerle çalışmamız gerek. Bir yanda Afrin var Sincar var, Kandil var. Ortak aklı oluşturur hayırlısıyla adımı atarız" ifadelerine yer vermişti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)