Bedelli Askerlik İkamet Edilen İllerde Mi Yapılacak? Mehmet Muş Açıkladı!

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Muş'tan yeni bir açıklama geldi. Mehmet Muş gazetecilerin sorduğu sorulara yanıt verirken kişilerin bedelli askerlik yapacağıyla alakalı olarak ikamet hakkında detayları paylaştı. İşte merak edilenler.

GÜNDEM 21.07.2018, 08:23
Bedelli Askerlik İkamet Edilen İllerde Mi Yapılacak? Mehmet Muş Açıkladı!

Adalet ve Kalknma Partisi Grup Başkanvekili Mehmet Muş gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bedelli askerlikten yararlanacakların 28 günlük eğitim kaldırılmadığı durumunda kişilerin yaşadıkları ilde mi askerliğini yapacağını merak edenlere yönelik olarak detayları paylaştı.

Muş konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada ise, bu düzenlemeyi MSB'nin yapacağını ayrıca TSK'nın mevcut kapasitesi ve ihtiyacına göre belirlenebileceğini sözlerine ekledi.

28 günlük eğitim kapsamında ise değişimle alakalı olarak herhangi bir düzenleme yapılmadığını ifade eden Muş bu konuda ise;

"Bedelliden faydalanacak vatandaşlarımız 3 koşulu; yaş, bedel ve 28 günlük temel eğitimi yerine getirerek, askerlik görevini ifa etmiş sayılacaklardır.

Burada temel askeri eğitimle alakalı bir değişiklik şu an için söz konusu değildir" cevabını verdi.

Gazetecilerin sorularına yanıt veren Muş, Burdur'da bir yığılma olduğu ve kişilerin ikamet ettikleri yerlerde bedelli askerlik yapabilecekleriyle alakalı olarak MSB ve TSK'nın bu konuda düzenleme yapacaklarını belirtti ve herhangi bir detayın kesin olmadığını sözlerine ekledi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (5)
Muhammed 1 yıl önce
Askerlik süresini kısaltın hem döngü hızlanır hemde kimse askerlikten kaçmaz şuan bedelli çıkarsa mehmetçikleri suistimal ediyorsunuz 9 aya düşürün bedelli yasasıyla birlikte millet bayramını evinde ailesiyle geçirsin kapalı kışlalarda değil
Kerim 1 yıl önce
Gerçekten şu 28 gün kararının kaldırılması konusunda çok pasif davranıyorsunuz. Sadece siyasiler değil bedelli bekleyenler de çok pasif.Öğretmeni okuldan doktoru hastaneden akademisyeni tez yazan öğrencilerinden ayırmakla vatana hizmet olmaz. Hezimet olur. Bedelli bekleyenler cimerden yazın. Tbmm edilekçe sitesinden 28 gün şartının kalkması için imzalayabileceğim dilekçeler var. İmzalayın. Çekinmeyin. 28 günlük istikrarsızlığa gerek yok. Zaten devlet işleri hep aksamada. Bir de üstüne 28 günlük aksaklık eklemeyin. Memuru öğretmeni doktoru teknisyeni oraya çekip tutmak anlamsız. Cimer ve tbmm edilekçeye başvurun.
Sade 1 yıl önce
Bu yaşa kadar askerlik yapmamışlar; yok tez yok esnafım yok şu yok bu. Yok aileme kim bakacak. Beyfendi gariban ne yapsın? İçlerinde tez hazırlayan, ailenin tek cocuğu babası olmayan 5 kardeşine geçim sağlayanlar, evli olanlar.. bunlar gidip uzun dönem yanda kosa dönem askerlik yapıyorken el açan yardım eden oldu mu ki siz 28 güne itiraz bekliyorsunuz? Askerlik yaş sınırına kadar okumamış gezmiş tozmuş neymiş tez hazırlıyorum. Ben yüksek lisans tezimi 25 yaşımda bitirdim. 26 dan sonra askelik kısa dönem yapar döner doktoranı yaparsın. Bunlar bahane değil. Siz şükredin Türkiye Cumhuriyeti’nde bedelli askerlik çıkıyor. Bu bile çok.
mustafa 1 yıl önce
Yaşı küçük yazdirilms olanlar yaşbbüyütmek için mahkemeye başvuru yapiyorz bu konuda da açıklama yapsnlar mahkeme gecikirse faydalanma şansımız kalmayacak mı bu konuda da açıklama bekliyorz
Murat 1 yıl önce
Askerlik herkese haktır 21 günden korkanlar var yazık size 12 ay yapanlar ne yapsın